همسر ابوبکر بغدادی برای نخستین بار رازهایی از زندگی این مرد خطرناک فاش کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسماء محمد، همسر ابوبکر بغدادی، رهبر گروه «داعش» برای نخستین بار از زمان کشته شدنش در پنج سال پیش، رازهایی از زندگی او در گفت‌وگو با شبکه «العربیه و الحدث» را فاش کرد.

اولین بار

شبکه «العربیه و الحدث» برای اولین بار یک مصاحبه اختصاصی با همسر خطرناک‌ترین مردی که سال‌ها دنیا را تهدید و وحشت زده کرد، انجام داد.

قرار است همسر بغدادی، برای اولین رازهای شخصی و لحظات فراموش نشدنی از جزئیات زندگی همسرش را روایت کند.

همسر البغدادی در بخشی از سخنانش، از نحوه پیوستن همسرش به گروه «القاعده» در سال 2010 می‌گوید که چگونه آگاه شده، همچنین از روابطش با همسران، اعضای خانواده و روابط با اسیران بازگو می‌‎کند.

اسماء جزئیات لحظات آخر زندگی شوهرش قبل از حمله آمریکا در سوریه را نیز با دقت بیان می‌کند.

این قسمت پنج‌شنبه 26 بهمن ساعت 17:00 به وقت محلی سعودی از شبکه تلویزیونی «العربیه و الحدث» پخش خواهد شد.

خطرناک‌ترین تروریست

نام بغدادی، ابراهیم بن عواد بن ابراهیم بن علی مشهور به ابوبکر بغدادی در 28 ژوئن 1971 میلادی متولد شد.

او رهبر سازمان «دولت اسلامی عراق» و جانشین ابوعمر البغدادی بود، تا اینکه بین گروه مسلح عراق و سازمان «جبهه نصره شام در سوریه» را تحت اسم «داعش» مخفف «سازمان دولت اسلامی در عراق و شام» اتحاد ایجاد کرد. که همه جزو سازمان‌های تروریستی بودند.

وزارت خارجه آمریکا در 4 اکتبر 2011 ابوبکر بغدادی را یک تروریست جهانی اعلام نمود و 10 میلیون دلار جایزه برای دستگیری و یا قتل او تعیین کرد.

ایالات متحده آمریکا در 16 دسامبر 2016 این مبلغ را به 25 میلیون دلار افزایش داد.

بغدادی کیست؟

تا اینکه این گروه تروریستی در 29 ژوئن 2014 نام خود را به «خلافت اسلامی» تغییر داد و ابوبکر بغدادی را به عنوان خلیفه منصوب کرد، و کنترل مناطق مختلفی از شهرهای عراق و سوریه از جمله، موصل، رقه، تکریت، نینوا، رمادی، کوبانی، دیر الزور، حماه، الحسکه، تل ابیض و مناطقی از حومه حمص را به دست گرفت.

پس از آن گروه‌های تروریستی کشورهای دیگر به داعش پیوستند. تا اینکه در سپتامبر 2014 ائتلاف نظامی بین المللی به رهبری آمریکا متشکل از 85 کشور و سازمان برای نابودی این گروه تروریستی تشکیل شد.

این وضعیت ادامه داشت تا اینکه آمریکا در 26 اکتبر 2019 در یک عملیات ویژه در استان ادلب شمال غرب سوریه کشته شدن بغدادی را اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید