پیشنهاد اسرائیل برای ایجاد «اردوگاه‌های چادری» در غزه پیش از حمله به رفح

وال استریت ژورنال: طرح اسرائیل شامل ایجاد 15 اردوگاه در غزه برای نصب چادرهای موقت است که هر کدام حدود 25 هزار چادر برای اسکان فلسطینی‌ها‌ در رفح تا پایان عملیات نظامی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه «وال استریت ژورنال»، در گزارشی نوشت که اسرائیل پیشنهاد ایجاد شهرهای بزرگ چادری در غزه را به عنوان بخشی از طرح تخلیه غیرنظامیان فلسطینی در رفح داده است.

این روزنامه، چهارشنبه 25 بهمن، نوشت که اسرائیل این پیشنهاد را پس از رد تلاش‌های تل‌آویو برای انجام عملیات نظامی در رفح از سوی جامعه بین المللی و هشدار قاهره درباره عواقب وخیم آن به مصر ارائه کرده است.

این گزارش به نقل از مقامات مصری نوشت که پیشنهاد اسرائیل شامل ایجاد 15 منطقه چادری که در هر کدام دارای 25 هزار چادر در منطقه «المواصی» در بخش جنوب غربی نوار غزه است.

به نوشته این روزنامه، مصر مسئول ایجاد اردوگاه‌ها و ضمیمه‌های آنها از جمله بیمارستان‌های صحرایی و تاسیسات موقت آب و فاضلاب خواهد بود.

به‌رغم نگرانی‌ها و هشدارهای آمریکا و مصر، اسرائیل در حال برنامه‌ریزی برای حمله قریب‌الوقوع به رفح است.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل می‌گوید که شهر رفح مجاور مرز با مصر، آخرین سنگر حماس در غزه است.

این پیشنهاد زمانی مطرح می‌شود که دولت بایدن به اسرائیل نسبت به ورود ارتش این کشور به رفح بدون برنامه‌ریزی دقیق برای حفاظت از غیرنظامیان هشدار داد.

مقام‌های اسرائیلی در پاسخ به آمریکا و مصر گفتند که حمله زمینی به رفح برای از بین بردن حماس ضروری است.

در همین حال روزنامه اسرائیلی «یدعوت احرنوت» مقامات تل‌آویو تدوین طرحی برای پایان دادن به جنگ در نوار غزه را آغاز کرده‌اند.

به گفته این روزنامه در این طرح یک جدول زمانی قابل قبول برای اسرائیل و آمریکا تعیین شده که حمله به شهر مرزی رفح شامل این طرح شده است.

این روزنامه نوشت، اسرائیل دو طرح برای تحقق اهداف جنگ غزه تدوین کرده است. اولین طرح نتانیاهو و وزیر امور استراتژیک کابینه وی و رون دیرمر عضو شورای جنگ اسرائیل و طرح دوم طرح اعضای شورای جنگ که بنی گانتز و گادی آیزنکوت است.

روزنامه افرود، که نتانیاهو و گالانت امیدوارند با تصرف رفح قبل یا در ماه رمضان به شکست نظامی کامل حماس دست یابند و رهبر جنبش، یحیی السنوار و دیگر رهبران این جنبش در غزه را از بین ببرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید