یک کشته‌ و هفت زخمی در پی حمله موشکی از لبنان به شهر «صفد» اسرائیل

وزارت بهداشت وابسته به حماس: «آمار کشته‌شدگان نوار غزه از هفت اکتبر به 28576 نفر رسید.»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های اسرائیلی، چهارشنبه 25 بهمن اعلام کردند، در پی حمله موشکی به شمال اسرائیل یک زن کشته و 7 نفر دیگر زخمی شدند، ارتش نیز اعلام کرد که به محل پرتاب موشک پاسخ داده است.

ارتش تاکید کرد، 8 موشک از جنوب لبنان شلیک شد و به منطقه‌های «صفد» و «الجلیل الاعلی» اصابت کرده است.

روزنامه‌های «تایمز اسرائیل» و «هاآرتص» به نقل از «العالم العربی» گزارش دادند، حمله موشکی به منطقه «صفد» در شمال اسرائیل اصابت کرده است.

«هاآرتص» به نقل از ارتش اسرائیل گزارش داد، حمله موشکی از لبنان، یک پایگاه نظامی در شمال کشور را هدف قرار داده است.

کانال «آی 24 نیوز» گفت، حال سه تن از مجروحان متوسط و مجروحیت 4 نفر دیگر جزئی گزارش شده است.

ارتش اسرائیل از به صدا درآمدن آژیر خطر در منطقه مرزی «المناره» و «نطوعه» در شمال این کشور خبر داد و اعلام کرد، با بمباران مناطقی مرزی به این حمله پاسخ داده است.

روزنامه «تایمز اسرائیل» چهارشنبه گزارش داد، آیتمار بن غفیر، وزیر امنیت داخلی اسرائیل حمله موشکی به منطقه «صفد» را «اعلام جنگ» تلقی کرده است.

این روزنامه افزود، از آیتمار بن غفیر در رسانه اجتماعی «ایکس» گفت، زمان آن فرا رسیده که شیوه رویارویی در مرز با لبنان تغییر کند.

از زمان آغاز جنگ در نوار غزه در 7 اکتبر، مرز لبنان و اسرائیل شاهد تبادل بمباران به طور روزانه میان حزب‌الله و اسرائیل بوده است که نگرانی‌های بین‌المللی از گسترش دامنه تنش‌ها را برانگیخته و مقامات غربی را وادار به بازدید از بیروت و دعوت به آرامش کرده است.

حزب الله از هدف قرار دادن پایگاه‌ها و نقاط نظامی اسرائیل «در حمایت از غزه» خبر داد.

از سوی دیگر ارتش اسرائیل به این حملات با بمباران هوایی و توپخانه‌ای پاسخ داد و اعلام کرد که «زیرساخت» حزب الله و تحرکات اعضای آن را در نزدیکی مرز هدف قرار می‌دهد.

بر اساس خبرگزاری فرانسه، از آغاز تشدید تنش‌ها، 227 نفر از جمله 166 عضو حزب الله و 27 غیرنظامی در لبنان کشته شده‌اند. در حالی که ارتش اسرائیل تنها خبر کشته شدن 9 سرباز و شش غیرنظامی خود را تایید کرده است.

تشدید تنش‌ها باعث شد دهٰها هزار نفر از ساکنان دو طرف مرز خانه‌های خود را ترک کنند.

اسرائیل بخش‌هایی از بلندی‌های جولان را در جنگ ژوئن 1967 اشغال کرد و در سال 1981 الحاق آن را به خاک خود اعلام کرد اقدامی که سازمان ملل آن را به رسمیت نمی‌شناسد.

جنگ غزه پس از حمله بی‌سابقه حماس به شهرک‌ها در جنوب اسرائیل آغاز شد که بر اساس آمار رسمی اسرائیل، بیش از 1160 نفر که اکثر آنها غیرنظامی بودند، کشته شدند.

اسرائیل در پاسخ، حمله گسترده هوایی و زمینی به نوار غزه انجام داد.

وزارت بهداشت وابسته به حماس چهارشنبه اعلام کرد، از هفت اکتبر آغاز جنگ، تعداد کشته‌شدگان به 28576 که بیشتر آنها زن و کودک هستند افزایش یافته است.

این وزارت اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 103 فلسطینی کشته شدند و تعداد زخمی‌ها از آغاز جنگ به 68291 نفر رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید