ویدیوی ارتش اسرائیل از یحیی السنوار و خانواده‌اش هنگام ورود به تونلی در خان‌ یونس

رسانه‌های اسرائیلی: رهبر جنبش حماس در غزه پس از این‌که متوجه شد محل اختفای او در خطر است تونل را ترک کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که جنگ غزه وارد پنجمین ماه خود می‌شود، ارتش اسرائیل ویدیویی از یحیی السنوار، رهبر جنبش حماس در غزه منتشر کرد که لحظات ورود او به همراه خانواده‌اش در تنها چهار روز پس از حمله 7 اکتبر حماس، به درون یکی از تونل‌های زیرزمینی در خان یونس در جنوب باریکه غزه را نشان می‌دهد.

ارتش اسرائیل در این‌باره اعلام کرد: «در حال به دست آوردن داده‌های اطلاعاتی زیادی درباره رهبران حماس هستیم و ویدیویی که از السنوار در تونلی در خان یونس پخش شد تایید می‌کند که ما به او نزدیک هستیم.»

Advertisement

پیش‌ از آن دانیال هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل به «العربیه» گفت که جنگ در غزه متوقف نخواهد شد. هاگاری در عین حالی ابراز امیدواری کرد که مذاکرات میان میانجی‌گران مصری، آمریکایی و قطری با اسرائیل و حماس در قاهره به دست‌یابی به توافق منجر شود.

در همین راستا پیش‌تر «شبکه 13» اسرائیل گزارش داده بود که ارتش این کشور ویدیویی از السنوار به همراه همسر و فرزندانش در داخل یکی از تونل‌های خان یونس به دست آورده است.
بنا به گزارش این شبکه خبری اسرائیلی السنوار پس از اطلاع از فاش شدن محل اختفای خود، آن تونل را ترک کرده است.

این شبکه اسرائیلی افزود که السنوار پس از این‌که متوجه شد محل اختفای او در معرض تهدید است، در میان تعقیب و گریز مداوم ارتش اسرائیل، تونل را ترک کرد.

این کانال توضیح داد که بر اساس آنچه در این ویدئو فاش شده است، رهبر حماس در غزه در جریان حملات مداوم اسرائیل به خان یونس آسیبی ندیده است.

به گفته شبکه 13 اسرائیل، این ویدیو از السنوار در جریان بازرسی از یک تونل استراتژیک به دست ارتش اسرائیل رسیده است که در آن یک دوربین امنیتی حاوی فیلم ضبط شده‌ای از السنوار در حال راه رفتن با همسر و فرزندانش که در سلامت کامل بودند، پیدا شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید