محمود عباس «حماس» را به تسریع دست‌یابی به توافق تبادل اسرا با اسرائیل فراخواند

شماری از بستگان گروگان‌های اسرائیلی ربوده شده که همچنان در بند گروه‌های فلسطینی در نوار غزه به سر می‌برند، چهارشنبه علیه حماس به اتهام ارتکاب «جنایت علیه بشریت» در دادگاه کیفری بین‌المللی شکایت بردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از جنبش حماس خواست برای اجتناب از «فاجعه‌‌ای دیگر» هر چه زودتر برای تبادل اسرا با اسرائیل به توافق برسد.

خبرگزاری فلسطین «وفا»، گزارش داد که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، چهارشنبه 25 بهمن، از گروه حماس خواست تا «به سرعت» معامله برای مبادله اسرا در نوار غزه را تکمیل کند تا از وقوع «فاجعه دیگری» جلوگیری شود.

محمود عباس گفت: «از جنبش حماس می‌خواهیم که توافق تبادل اسرا را به سرعت امضا کند و مردم فلسطین را از بلای فاجعه‌ای دیگر با پیامدهای شومی که کم‌خطرتر از نکبت 1948 نیست، در امان نگه دارد تا از حمله اشغالگران به شهر رفح که به هزاران قربانی و رنج و آوارگی بیشتر برای مردم ما منجر خواهد شد، جلوگیری شود».

بنا به این گزارش رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین از دولت آمریکا و کشورهای عربی برادر خواست تا با جدیت برای تکمیل معامله اسرا در سریع‌ترین زمان ممکن تلاش کنند تا مردم فلسطین را از بلای این جنگ ویرانگر در امان نگه‌دارند.

از سوی دیگر، حدود 100 نفر از بستگان گروگان‌های اسرائیلی که همچنان در نوار غزه در بازداشت به سر می‌برند، چهارشنبه برای طرح شکایت علیه جنبش حماس در دادگاه کیفری بین‌المللی به اتهام ارتکاب «جنایت علیه بشریت» به لاهه رفتند.

اسرائیل تخمین می‌زند که از حدود 250 نفری که در 7 اکتبر در جریان حمله حماس به جنوب اسرائیل ربوده شدند، حدود 130 گروگان هنوز در غزه نگهداری می‌شوند، از جمله پیکرهای 29 نفر که گمان می‌رود، کشته شده‌اند.

خانواده‌های گروگان‌ها همچنان به فشار بر مقامات اسرائیلی با هدف آزادی بستگان ربوده شده خود که بیش از چهار ماه در بازداشت گروه‌های فلسطینی هستند، ادامه می‌دهند.

آتش‌بس یک هفته‌ای میان اسرائیل و حماس در نوامبر اجازه آزادی 105 گروگان را در ازای آزادی 240 اسیر فلسطینی از زندان‌های اسرائیل داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید