حوثی‌ها: آمریکا و بریتانیا دو حمله به مناطق «الجبانه» و «رأس عیسی» انجام دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های یمنی وابسته به حوثی‌ها، چهارشنبه 25 بهمن، گزارش دادند که این گروه شبه‌نظامی به دو حمله هوایی نیروهای آمریکایی و بریتانیایی به منطقه «الجبانه» در استان الحدیده اذعان کرد.

این حملات در بحبوحه تشدید تنش نظامی در دریای سرخ صورت می‌گیرد که طی آن چندین کشتی توسط شبه‌نظامیان حوثی مورد حمله موشکی و پهپادی قرار گرفتند.

پیش از بیانیه حوثی‌ها درباره حمله آمریکایی بریتانیایی به الحدیده، «مارک مگاس» فرمانده ناو هواپیمابر «یو اس اس دوایت آیزنهاور» بامداد چهارشنبه تأکید کرد که نیروهایش علاوه بر تضعیف قابلیت تهاجمی حوثی‌ها، توانستند عبور 2 هزار کشتی تجاری را از تنگه عدن ایمن کنند.

رسانه‌های حوثی شامگاه سه‌شنبه نیز گزارش دادند که بمباران آمریکایی-بریتانیایی منطقه «راس‌عیسی» در منطقه «الصلیف» در استان الحدیده واقع در غرب یمن را هدف قرار داد اما این گروه جزئیات بیشتری درباره این بمباران‌ها ارائه نکردند.

روز گذشته گروه حوثی اعلام کردند، یک کشتی آمریکایی را در دریای سرخ هدف حمله موشکی خود قرار دادند.

در همین حال فرماندهی مرکزی آمریکا تاکید کرد، حوثی‌ها دو موشک به یک کشتی باری با پرچم جزایر مارشال شلیک کرده‌اند.

آمریکا و بریتانیا حملات مکرری را به مواضع و تاسیسات نظامی حوثی‌ها با هدف مختل کردن و تضعیف توانایی این گروه در تهدید کشتیرانی در دریای سرخ و تضعیف تجارت جهانی انجام می‌دهند.

این حملات پس از آن شروع شد که شبه‌نظامیان حوثی مسئولیت هدف قرار دادن کشتی‌های تجاری با موشک و پهپاد را به عهده گرفتند.

حوثی‌ها از زمان آغاز جنگ در غزه در هفتم اکتبر، حدود 35 حمله با انواع موشک‌های بالستیک و پهپادهای انفجاری به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ انجام داده‌اند.

حوثی‌ها می‌گویند حملات آنها پاسخی به جنگ اسرائیل علیه نوار غزه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید