حملات تلافی‌جویانه اسرائیل به جنوب لبنان 4 کشته بر جای گذاشت

ارتش اسرائیل: یک سرباز زن اسرائیلی بر اثر گلوله‌باران از جنوب لبنان کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

شبکه «المنار» لبنان، وابسته به حزب الله، چهارشنبه 25 بهمن اعلام کرد: «در حملات ارتش اسرائیل به جنوب لبنان 4 غیرنظامی کشته و 9 تن دیگر زخمی شدند.»

این شبکه در خبری فوری ضمن اشاره به وارد آمدن «خسارت‌های بزرگی» شمار قربانیان این حملات اسرائیل را 3 کشته‌ شامل یک زن، یک پسر نوجوان و یک کودک در شهرک «الصوانه» و یک کشته و 9 غیرنظامی زخمی در شهرک «عدشیت» در جنوب لبنان گزارش کرد.

حزب‌الله در بیانیه‌ای جداگانه تایید کرد که یکی از اعضای آن در حمله اسرائیل به شهر «عدشیت» کشته شده است.

در همین راستا، خبرگزاری ملی لبنان گزارش داد که جنگنده‌های اسرائیل منزلی را در صور در جنوب لبنان هدف قرار دادند. این خبرگزاری در ادامه گزارش خود گفت که آمبولانس‌ها به محل حمله در شهر «شهابیه» اعزام شدند.

خبرنگار «العربیه» به نوبه خود گزارش داد: «جنگنده‌های اسرائیل در ارتفاع کم بر فراز بیروت پرواز کردند.»

در همین راستا ارتش اسرائیل چهارشنبه اعلام کرد که پایگاه‌های نظامی متعلق به حزب‌الله و «زیرساخت‌های تروریستی» در جنوب لبنان را هدف گرفته است.

پیشتر، رسانه‌های اسرائیل روز چهارشنبه، از کشته شدن یک زن و زخمی شدن 7 نفر دیگر در حمله موشکی از جنوب لبنان به شمال اسرائیل خبر دادند، در حالی که ارتش اعلام کرد به کانون پرتاب موشک پاسخ داده است.

ارتش اسرائیل تأیید کرد که «8 موشک از جنوب لبنان شلیک شده و صفد و الجلیل اعلی را هدف قرار داده است.»

ارتش اسرائیل در ارتباط با این حمله موشکی انجام شده از جنوب لبنان کشته شدن یک سرباز زن اسرائیلی را تایید کرد.

نشریه‌های اسرائیلی «تایمز» و «هاآرتص» به نقل از خبرگزاری «العالم العربی» گزارش دادند که این حمله موشکی منطقه «صفد» در شمال اسرائیل را هدف قرار داد.

نشریه «هاآرتص» به نقل از ارتش اسرائیل گزارش داد که حمله موشکی از جنوب لبنان به شمال اسرائیل «یک پایگاه نظامی را هدف قرار داده است.»

ارتش اسرائیل اعلام کرد که آژیر خطر در منطقه مرزی «المناره» و «نطوعا» در شمال به صدا درآمد و با بمباران مناطق مرزی پاسخ داد.

«اعلان جنگ» در جبهه شمالی

از طرفی مجله تایمز اسرائیل چهارشنبه گزارش داد که ایتامار بن گویر، وزیر امنیت ملی اسرائیل، حمله موشکی به منطقه صفد در شمال این کشور را «اعلان جنگ» دانست.

این نشریه در ادامه گزارش خود نوشت که بن گویر در پستی در پلتفرم «ایکس» خواستار تغییر اساسی در نحوه مدیریت توازن قوا توسط اسرائیل در مرز با لبنان شد.

رئیس ستاد ارتش اسرائیل نیز تهدید کرد که اگر جنگ در جبهه شمالی شعله‌ور شود، ارتش اسرائیل همه توانمندی‌ها و ادوات نظامی خود را بکار خواهد گرفت.

از زمان آغاز جنگ در نوار غزه در 7 اکتبر، مرز لبنان و اسرائیل به‌طور روزانه شاهد تبادل‌آتش میان حزب‌الله و اسرائیل بوده است که نگرانی‌های بین‌المللی از گسترش دامنه جنگ در منطقه را برانگیخته و مقامات غربی را وادار کرده تا به طور مکرر به بیروت سفر کرده و طرف‌های متخاصم را دعوت به حفظ آرامش و خویشتن‌داری کنند.

در حالی که حزب الله لبنان در چارچوب قواعد درگیری محدود اماکن و پایگاه‌های نظامی اسرائیل را با ادعای حمایت از غزه و «در حمایت از مقاومت آن» هدف قرار می‌دهد.

ارتش اسرائیل با بمباران هوایی و توپخانه‌ای پاسخ داده و بنا به اعلام آن «زیرساخت‌های» حزب و تحرکات اعضای آن را در نزدیکی مرزهای لبنان و اسرائیل هدف قرار می‌دهد.

بر اساس آماری که خبرگزاری «فرانسه» تهیه کرده است، از آغاز تشدید تنش‌ها، 228 نفر در جنوب لبنان کشته شدند که بیشتر آن‌ها اعضای حزب‌الله و 27 غیرنظامی از جمله 3 روزنامه نگار بودند.

از دیگر سو ارتش اسرائیل، از کشته شدن 9 سرباز و 6 غیرنظامی خود خبر داده است.

تشدید تنش‌ها باعث شده تا ده‌ها هزار نفر از ساکنان دو طرف مرز منازل خود را ترک گفته و به دیگر مناطق امن کوچ کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید