تاکید بر ضرورت آتش‌بس در غزه طی دیدار السیسی با رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا

مصر و آمریکا بر ادامه رایزنی‌ها و هماهنگی‌های فشرده درباره اوضاع در غزه جهت تحقق اهداف آتش‌بس و حفاظت از غیرنظامیان و فعال‌سازی راهکار دو کشوری تاکید کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

قاهره و واشینگتن بر ادامه رایزنی‌ها و هماهنگی‌های فشرده درباره وضعیت غزه برای دستیابی به اهداف آتش‌بس، حفاظت از غیرنظامیان و فعال‌سازی راه‌حل دو کشوری به نحوی که تلاش‌ها برای برقراری امنیت و ثبات در منطقه را تقویت کند، تاکید کردند.

این موضع قاهره و واشینگتن سه‌شنبه 24 بهمن و در جریان دیدار عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر با ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا که با حضور سرلشکر عباس کامل، رئیس سازمان اطلاعات مصر، انجام شد، مورد تاکید قرار گرفت.

قدردانی از تلاش‌های مصر

احمد فهمی، سخنگوی رسمی ریاست جمهوری با بیان این‌که این دیدار شاهد تایید استحکام شراکت راهبردی مصر و آمریکا بود، گفت: «برنز همچنین سلام جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده و قدردانی‌ او از تلاش‌های بی‌وقفه مصر در پیشبرد روند برقراری آرامش و آتش‌بس، و تبادل گروگان‌ها در نوار غزه و همچنین نقش محوری مصر در ادامه ارائه و رساندن کمک‌های بشردوستانه به ساکنان غزه را به عبدالفتاح السیسی همتای مصری او، ابلاغ کرد.

این نشست شاهد بررسی تحولات وضعیت فعلی بود که در آن تاکید شد رایزنی‌ها و هماهنگی‌های فشرده برای دستیابی به اهداف آتش‌بس، حفاظت از غیرنظامیان و فعال‌سازی راه‌حل دو کشوری، به گونه‌ای که تلاش‌ها برای ایجاد امنیت و ثبات در منطقه تقویت شود، ادامه یابد.

ویلیام برنز، رئیس سازمان «سیا»، دیوید بارنیا، رئیس سازمان «موساد»، و محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست‌وزیر قطر، سه‌شنبه، با مقامات مصری در قاهره دیدار کردند تا درباره وضعیت آتش‌بس در نوار غزه گفت‌وگو کنند.

کانال خبری قاهره گزارش داد که این نشست با توجه به افزایش فشار بین‌المللی برای دستیابی به آتش‌بس میان اسرائیل و حماس برگزار شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید