تصمیم دولت اسرائیل برای مشارکت در نشست امنیتی قاهره

در این نشست ویلیام برنز، رئیس «سیا»، عباس کامل، رئیس سازمان اطلاعات مصر و شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست وزیر قطر حضور خواهند داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که دولت رسما تصمیم دارد در نشست امنیتی قاهره که سه‌شنبه 24 بهمن با حضور آمریکا، مصر و قطر برای بررسی تحولات توافق محتمل تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برگزار خواهد شد، شرکت کند.

این تصمیم اسرائیل در پی چند روز تردید و با توجه به آنچه که اسرائیلی‌ها، مواضع غیرمنعطف حماس در معامله تبادل اسرا توصیف کردند، اتخاذ شد.

به‌ گزارش این سازمان، هیئت اسرائیلی متشکل از دیوید بارنیا، رئیس «موساد»، رونن بار، رئیس شین‌بت و ژنرال نیتزان آلون است.

در این نشست ویلیام برنز، رئیس «سیا»، عباس کامل، رئیس سازمان اطلاعات مصر و شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست وزیر قطر حضور خواهند داشت.

سازمان رادیو تلویزیون اسرائیل به نقل از مسئولان سیاسی افزود: «اسرائیل پیش‌نویس جدیدی از موضع خود در مورد توافق آزادی گروگان‌ها و تکمیل قرارداد تبادل اسرا با حماس، تدوین کرده است».

این منابع خاطرنشان کردند: «پیش‌نویس جدید با این هدف که منجر به پیشرفت در مذاکرات شود، حاوی نرمش‌های معینی از سوی اسرائیل است».

واشینگتن در حال حاضر از صحبت در مورد توقف جنگ امتناع ورزیده و طرح ایده «وقفه» طولانی مدت همراه با آزادی گروگان‌های در بند حماس را ترجیج می‌دهد.

بر اساس برآوردهای اسرائیل، از مجموع 250 گروگان اسرائیلی از 7 اکتبر، حدود 130 گروگان از جمله 29 نفر که گمان می‌رود کشته‌شده باشند، هنوز در غزه هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید