وزیر انرژی سعودی: تقاضا برای نفت به طور مستمر از برخی پیش‌بینی‌ها فراتر است

عبدالعزیز بن سلمان: دستیابی به امنیت انرژی، وظیفه همه است و همه باید در زمینه دستیابی به امنیت انرژی، ابتکار عمل داشته باشند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی سعودی از پیش‌افتادن مستمر روند تقاضا برای نفت از برخی پیش‌بینی‌ها خبر داد.

وزیر انرژی سعودی دوشنبه 23 بهمن در سخنرانی خود در کنفرانس بین‌المللی فناوری نفت افزود: «ماموریت ما در اوپک این است که نسبت به هرگونه تحرک در بازار نفت هشیار باشیم و برای هرگونه افزایش یا کاهش تولید در هر زمان متناسب با بازار آمادگی داشته باشیم».

او تاکید کرد که دستیابی به امنیت انرژی، وظیفه همه است و همه باید در زمینه دستیابی به امنیت انرژی، ابتکار عمل داشته باشند.

عبدالعزیز بن سلمان افزود که سعودی به کشوری تبدیل خواهد شد که از تمام منابع انرژی جهان بهره‌برداری می‌کند.

کمیته مشترک وزیران برای نظارت بر تولید «اوپک پلاس» در آخرین نشست خود، تغییری در سیاست تولید نفت نداد و در آوریل آینده در مورد تمدید کاهش داوطلبانه تولید نفت در سه ماهه اول، تصمیم‌گیری خواهد کرد.

این کمیته همچنین ضمن تقدیر از تمایل کشورهای عضو شرکت‌کننده برای اعلام همکاری در مواجهه با تحولات بازار و آمادگی برای انجام اقدامات اضافی در هر زمان بر اساس انسجام قوی میان کشورهای عضو اوپک و کشورهای شرکت‌کننده از خارج آن، تأکید کرد که به ارزیابی دقیق شرایط بازار ادامه خواهد داد.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت «اوپک» و متحدانش از جمله روسیه، در کنسرسیوم «اوپک پلاس» به کاهش تولید به میزان 2.2 میلیون بشکه در روز طی سه ماهه اول سال، مطابق با آنچه که در نوامبر گذشته اعلام شد، متعهد هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید