در پی حمله اسرائیل به جنوب لبنان یک فرمانده ارشد حزب الله مجروح شد

خبرنگار العربیه: محمد عبدالرسول علویه، فرمانده گروه حزب الله در منطقه «مارون الرأس» لبنان از حمله اسرائیل جان سالم به در برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

از آغاز جنگ حماس و اسرائیل، تنش‌ها میان ارتش اسرائیل و حزب الله در مرز جنوبی لبنان همچنان ادامه دارد.

خبرگزاری ملی لبنان، دوشنبه 23 بهمن اعلام کرد، اسرائیل یک خودرو در نزدیکی بیمارستانی در «بنت الجبیل» جنوب لبنان را هدف قرار داد، که در نتیجه بدون ارائه جزئیات، «تعدادی مجروح» شدند.

خبرنگار «العربیه» گزارش داد، محمد عبدالرسول علویه یکی از مقامات حزب الله لبنان در شهرک «مارون الراس» در منطقه «بنت الجبیل» که خودرو وی هدف حمله قرار گرفت، جان سالم به در برده است.

مصدومیت شدید

یک منبع امنیتی لبنانی به خبرگزاری «فرانسه» گفت، یکی از مقامات حزب الله لبنان که خودرو او در شهر «بنت الجبیل» مورد حمله قرار گرفته، به شدت مجروح شده است.
این منبع ادامه داد، این حمله، مقام حزب الله در شهرک «مارون الراس» را هدف قرار داده که به شدت مجروح شده و به بیمارستان منتقل شده است.

سوءقصد به یکی از فرماندهان حماس

جنوب لبنان که نیروهای زیادی از حزب الله در آن مستقر هستند، روز شنبه 21 بهمن، شاهد درگیری‌هایی بود، اسرائیل یک خودرو حامل باسل صالح یکی از فرماندهان حماس به همراه شماری از افراد حزب الله در شهرک «جدرا» شمال «صیدا» را هدف قرار داد.

این حمله، حزب الله را واداشت تا ده‌ها موشک به اسرائیل شلیک کند.

این دومین بار است که اسرائیل حملاتی در عمق خاک لبنان و خارج از استان جنوب مرزی که روزانه از آغاز جنگ غزه شاهد درگیری است، صورت می‌گیرد.

اولین حمله در 2 ژانویه در حومه جنوبی بیروت، مقر حزب الله رخ داد و منجر به کشته شدن صالح العاروری ، معاون دفتر سیاسی حماس به همراه 6 نفر دیگر شد.

دست‌کم 236 کشته

بر اساس آمار خبرگزاری «فرانسه» از آغاز درگیری‌های دو طرف، حداقل 236 نفر در جنوب لبنان کشته که 170 نفر از اعضای حزب‌الله و 30 غیرنظامی از جمله 3 روزنامه‌نگار هستند.

ارتش اسرائیل نیز از کشته‌شدن 9 سرباز و 6 غیرنظامی در این درگیری‌ها خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید