نیروهای آمریکایی 6 پهپاد انفجاری پرتاب شده به سوی پایگاه خود در سوریه را سرنگون کردند

نیروهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا با حملات فزاینده‌ای از سوی گروه‌های شبه‌نظامی هم‌پیمان ایران در عراق و سوریه مواجه هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نیروهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا که در عراق و سوریه مستقر هستند شامگاه شنبه بیست‌ویکم بهمن 6 پهپاد انفجاری که به سوی پایگاه نظامی آنها در میدان گازی «کونیکو» پرتاب شده بود را سرنگون کردند.

در همین راستا دیدبان حقوق بشر سوریه شامگاه شنبه از حمله موشکی گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران به پایگاه آمریکایی در میدان نفتی العمر در دیرالزور در شرق سوریه، خبر داد.

به گفته این دیدبان سامانه‌های پدافند هوایی به این موشک‌ها بدون این‌که آنها را سرنگون کند، واکنش نشان داد.

مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه گفت که این حمله جدید به پایگاه آمریکایی در میدان نفتی العمر پس از آن بود که در حمله‌ای مشابه پایگاه آمریکا در میدان گازی کونیکو در شرق سوریه مورد حمله قرار گرفت.

از ابتدای تهاجم نظامی اسرا‌ئیل به نوار غزه که در پاسخ به حمله هفتم اکتبر حماس آغاز شد، تاکنون، گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در منطقه دهها حمله به نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه انجام دادند.

ایالات متحده طی روزهای اخیر و در چارچوب پاسخ چند لایه و ادامه‌دار و چند مرحله‌ای خود به کشته شدن 3 سرباز آمریکایی و زخمی شدن 40 تن دیگر در پایگاه «تی 22» در مرز اردن و سوریه، مواضع و پایگاه‌های این گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت تهران را در خاک سوریه و عراق هدف آماج حملات هوایی و موشکی خود قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید