دو اسیر دیگر نزد حماس در بمباران نیروهای اسرائیلی کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در پی بمباران مداوم نوار غزه توسط اسرائیل طی سه روز گذشته، گردان‌های «عزالدین قسام» شاخه مسلح جنبش حماس روز یکشنبه از کشته شدن دو اسیر اسرائیلی و زخمی شدن 8 نفر دیگر خبر داد.

القسام با انتشار خبری در کانال تلگرامی خود افزود که شرایط اسیران با توجه به ناتوانی در ارائه درمان مناسب در حال خطرناک‌تر شدن است و اسرائیل را مسئول جان مجروحان با توجه به ادامه بمباران‌ها دانست.

این حادثه در حالی رخ داد که وزارت بهداشت غزه روز یکشنبه اعلام کرد که اجساد 112 کشته در سراسر نوار غزه در طول 24 ساعت گذشته علاوه بر 173 زخمی به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند و تعداد قربانیان در نوار غزه از آغاز جنگ به 28176 نفر افزایش یافته است.

در همین حال، مذاکرات پشت پرده در مورد توافق تبادل اسرا بین طرف اسرائیلی و حماس و احتمال امضای توافق آتش‌بس چندین مرحله‌ای در غزه با هدف دستیابی به آتش‌بس کامل همچنان ادامه دارد.

این در حالی است که حماس تاکید کرد که هرگونه تهاجم به رفح به معنای پایان دادن به این مذاکرات است، به ویژه آنکه اسرائیل مجدداً قصد خود را برای تهاجم به این شهر در جنوب نوار غزه، جایی که بیش از 1300000 آواره فلسطینی در آن حضور دارند، تکرار کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید