حوثی‌ها برای کاهش خسارت حملات آمریکا انبارهای تسلیحات خود را از ساحل دور کردند

آژانس اطلاعاتی شبا: حملات روی رادارها متمرکز شد به همین دلیل قدرت تهاجمی حوثی‌ها را به پایین‌ترین سطح خود رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یک آژانس اطلاعاتی، یک‌شنبه 22 بهمن فاش کرد که گروه حوثی‌ها برای کاهش خسارت ناشی از حملات هوایی آمریکا و نیروهای بین‌المللی در دریای سرخ، مراکز موشکی و پهپادهای خود را از مناطق ساحلی به استان‌های الجوف، عمران و صعده منتقل کرده است.

آژانس اطلاعاتی شبا به نقل از منابع نظامی اعلام کرد که این تصمیم طی در یک جلسه محرمانه در مقر منطقه ششم نظامی با حضور کارشناسان ایرانی و رهبران ارشد نظامی حوثی از جمله سرلشکر محمد الغماری رئیس ستاد ارتش، سرتیپ محمد السیانی رئیس مرکز فرماندهی و کنترل پیشرفته و سرتیپ عبدالحفیظ الهلالی و سرتیپ محمد النمیری گرفته شد.

این آژانس اطلاعاتی افزود که در این نشست راه‌های ادامه حملات حوثی‌ها با موشک، پهپاد و قایق‌های توپدار با کمترین خسارت و انتقال و ذخیره بیشترین تعداد موشک در الجوف، عمران و البیضاء مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

طبق این منابع در این جلسه بر حملات متمرکز و دردناک به نیروهای بین المللی در دریای سرخ، خلیج عدن و باب المندب تاکید شد.

در جلسه مشترک حوثی‌ها و کارشناسان ایرانی مقرر شد که فرماندهانی برای پرسنل میدانی جهت انجام کلیه اقدامات لازم برای حفاظت از اردوگاه‌ها، انبارهای تسلیحات، سکوهای پرتاب موشک و پهپادها تعیین شوند.

این آژانس اطلاعاتی خاطرنشان کرد که رهبری نظامی حوثی‌ها از کارشناسان ایرانی حاضر در جلسه خواسته است تا با تهیه دستگاه‌های پارازیت‌‌انداز برای جلوگیری از تضعیف توانایی‌های نظامی این گروه به دلیل حملات آمریکایی-بریتانیایی به مراکز پرتاب موشک و پهپادها، همکاری کنند.

درخواست دستگاه‌های پارازیت

حوثی‌ها شروع به انتقال موشک‌های استتار شده از انبارهای تسلیحاتی در منطقه «درب النقیب» در عمران به منطقه «حرف سفیان در شمال عمران» کردند. آنها همچنین با کمک کارشناسان ایرانی این موشک‌ها را از انبارهای خود در جنوب صنعا به مراکز چندگانه پرتاب انتقال دادند.

این آژانس اطلاعاتی توضیح داد که در بررسی تأثیر برخی حملات آمریکا و بریتانیا به سایت‌های نظامی حوثی‌ها به این نتیجه رسیده که حملات تاثیر آشکاری بر قابلیت‌های عملیاتی و تحرکات نظامی این گروه داشته است.

حملات هوایی ائتلاف بین‌المللی به مواضع حوثی‌ها، شدت حملات موشکی، پهپادی و قایق‌های تندرو این گروه به نیروهای بین المللی و کشتی های تجاری را کاهش داد.

این آژانس اطلاعاتی همچنین افزود که یکی از حملات در 3 فوریه یک مرکز تولید نظامی در کوه‌های مشرف به خانه ریاست جمهوری در صنعا را هدف قرار داد. علاوه بر این، پهپادها و سکوهای پرتاب موشک در الحدیده و سکوها و قایق‌های موشکی در اردوگاه‌های الجبانه و رأس عیسی در الحدیده منهدم شدند.

حملات بر رادارهای حوثی‌ها متمرکز شد

این آژانس به نقل از منابع نظامی خود گزارش داد که حملات آمریکا و بریتانیا بیشتر بر رادارهای حوثی متمرکز شده؛ به همین دلیل توانایی تهاجمی این شبه‌نظامیان را به پایین‌ترین سطح خود رسانده است.

طبق این گزارش حملات تهاجمی حوثی در الحدیده کاملا فلج شده است و این گروه مجبور شده تا موشک‌ها و پهپادهای خود را از البیضاء، صعده و الجوف شلیک کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید