حماس: هرگونه حمله اسرائیل به رفح مذاکرات مبادله اسرا را از بین می‌برد

بسیاری از کشورهای عربی و در مقدمه آنها مصر و همچنین سازمان ملل متحد نگرانی خود را از هرگونه حمله اسرائیل به شهر رفح ابراز کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یکی از رهبران ارشد حماس، یکشنبه 22 بهمن گفت، هرگونه حمله زمینی ارتش اسرائیل به شهر مرزی رفح به منزله نابودی کامل گفت‌وگوها درباره مبادله اسرا خواهد بود.

به گزارش تلویزیون فلسطینی الاقصی، یکی از رهبران ارشد حماس با تاکید بر اینکه پرونده مذاکرات برای مبادله اسرا به حمله اسرائیل به رفح مرتبط است، گفت: «نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تلاش می‌کند که با ارتکاب نسل‌کشی و یک فاجعه انسانی جدید در رفح از توافق برای مبادله اسرا و زندانیان شانه خالی کند».

نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل صبح امروز با اعلام اینکه او برای آغاز عملیات نظامی در رفح تصمیم خود را گرفته است، گفت ورود به شهر رفح برای پیروزی نیروهایش بر حماس اجتناب‌ناپذیر است.

او افزود: «پیروزی با کنترل رفح، آخرین سنگر حماس، ممکن خواهد شد».

این در حالی است که نگرانی در میان آوارگان فلسطینی که در شهر رفح در داخل چادرها یا پناهگاه‌های موقت به سر می‌برند، از حمله قریب‌الوقوع اسرائیل افزایش یافته است.

بسیاری از فلسطینی‌هایی که با خبرنگار تلویزیون «العربیه» مصاحبه کرده‌اند، نگرانی شدید خود را از حمله قریب الوقوع اسرائیل و تکرار سناریوی شهر غزه ابراز کردند.

از سوی دیگر حماس روز شنبه نسبت به «قتل عام» در رفح که آخرین پناهگاه بیش از یک میلیون آواره فلسطینی در جنوب نوار محاصره شده غزه است هشدار داد.

بسیاری از کشورهای عربی و در مقدمه آنها مصر و همچنین سازمان ملل متحد نگرانی خود را از هرگونه حمله اسرائیل به شهر رفح ابراز کردند.

به دنبال آواره شدن ده‌ها هزار فلسطینی از شمال و مرکز نوار غزه و شهر جنوبی خان‌یونس، حدود یک میلیون و 300 هزار فلسطینی به منطقه رفح در مجاورت مرز مصر پناه بردند.

این در حالی که مذاکرات در پشت پرده درباره توافق تبادل اسرا بین طرف اسرائیلی و حماس با هدف برقراری آتش‌بس مرحله‌ای در غزه با هدف دستیابی به آتش‌بس کامل همچنان ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید