انتخاب یک زن کارآفرین سعودی به عنوان سفیر توانمندسازی زنان جهان از سوی سازمان ملل

دکتر خلود المانع: برای برجسته کردن نقش پیشگام زنان سعودی در سطح جهان و مشارکت فعالانه آنها در طرح‌های توسعه بلندپروازانه‌ای کشورم در زمینه‌های مختلف تلاش می‌کنم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد، دکتر خلود المانع، زن سعودی را به عنوان سفیر توانمندسازی زنان در جهان انتخاب کرد.

خلود المانع همچنین که قبلا به عنوان سفیر صلح سازمان ملل انتخاب شده بود یکی از سخنرانان اصلی در کنار رهبران جهان در هفتمین اجلاس جهانی حقوق بشر که در سال 2024 در شهر ژنو سوئیس، برگزار می‌شود، خواهد بود.

المانع پس از انتخابش به عنوان سفیر توانمندی زنان جهان گفت که برای برجسته کردن نقش پیشگام زنان سعودی در سطح جهانی و توانمندی آنها برای مشارکت در رهبری صحنه توسعه بلندپروازانه‌ای کشورش در زمینه‌های مختلف، تلاش خواهد کرد.

او همچنین گفت: «خوشحالم که به عنوان یک زن کارآفرین و یکی از رهبران زن جهانی در زمینه هوش مصنوعی که محرک اصلی انقلاب صنعتی پنجم است معرفی شدم.»

المانع افزود: «مشتاقانه منتظر خدمت به ملت خود از طریق همکاری با بخش‌های دولتی و بخش خصوصی و صنعتی با اجرای پروژه‌های تبدیل دیجیتال، اتوماسیون و استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی هستم که پروژه‌های شهر هوشمند بخشی از چشم‌انداز آینده پادشاهی عربی سعودی برای تبدیل همه شهرهای این کشور به شهرهای هوشمند است».

گفتنی است دکتر خلود المانع پیشتر، جایزه بین المللی پیشگامی و کارآفرینی برای سال 2024 در زمینه هوش مصنوعی و فناوری را به دست آورد.

او همچنین اولین زنی است که به نمایندگی از پادشاهی عربی سعودی به عنوان سناتور در مجمع جهانی سرمایه گذاری و کارآفرینی«دبلیو بی ای اف» وابسته به کشورهای عضو «گروه 20» انتخاب شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size