در پی کشته شدن یک فرمانده حوثی؛ 60 شهروند یمنی ربوده و خانه‌هایشان در آتش سوخت

ابو طارق النهمی، فرمانده نیروهای موسوم به «پشتیبانی سریع» با سه همراهش در یک درگیری در شهرستان «المشنه» یمن کشته شد.

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبه‌نظامیان حوثی در پی کشته شدن یک فرمانده این گروه با سه همراهش، موجی از بازداشت‌های گسترده‌ای میان شهروندان یمنی در استان «اب» به راه انداخته و تعدادی از خانه‌های این شهروندان را آتش زدند.
به گزارش منابع محلی، شبه‌نظامیان حوثی، حدود 60 شهروند یمنی از جمله 5 زن در شهرستان «المشنه» را بازداشت و تعدادی از خانه‌ها را آتش زدند.

گفتنی است «ابوطارق النهمی» فرمانده نیروهای موسوم به «مداخله سریع» وابسته به شبه نظامیان حوثی به همراه سه تن از همراهانش در جریان حمله به منطقه المشنه کشته شدند.
به گفته این منابع، محاصره حوثی‌ها برای روز چهارم بر دو روستای «المشاعبه» و «الواسطه» در منطقه «میتم» جنوب غربی شهر «اب» ادامه دارد و آب این دو روستا به عنوان مجازات کاملا قطع شده است.
این تجازوات پس از کشته شدن یک فرمانده حوثی‌ها با سه همراهش در درگیری‌هایی با افراد مسلح قبیله‌ای که قصد ربایش آن‌ها از خانه‌یشان در منطقه «میتم» را داشته‌اند، صورت گرفت.
شبه‌نظامیان همچنین با کشتن یک شهروند به نام قاسم الطویل و برادرش، حملات انتقام‌جویانه گسترده‌ای را انجام دادند.
سازمان نظارت بر حقوق و آزادی‌ها، جنایات شبه‌نظامیان حوثی علیه غیرنظامیان در «اب» را محکوم کرد و از آن به عنوان «جنایات جنگی» نام برد که در قبال آن باید پاسخگو باشند.
این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد، «این جنایات بخشی جدایی‌ناپذیر از جنایات سیستماتیک حوثی‌ها علیه این مردم است که از پاییز 2014 زمان کنترل بر این مناطق آغاز شده است.»
طبق این بیانیه، موضع منفی جامعه بین‌المللی و نادیده گرفتن درخواست‌های حقوق بشری که خواستار مداخله برای نجات شهروندان از ظلم شبه‌نظامیان است، به عنوان عامل پوششی برای شبه‌نظامیان تبدیل شده تا به تجاوزات خود علیه غیرنظامیان ادامه دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید