در حمله اسرائیل به لبنان یکی از رهبران حماس جان سالم به در برده و تعدادی کشته شد

یک پهپاد اسرائیلی خودرویی را در عمق خاک لبنان در صیدا در منطقه‌ای نسبتا دورافتاده از مرز جنوبی لبنان هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یک پهپاد اسرائیلی، شنبه 21 بهمن، خودرویی را در شهر جدرا در منطقه صیدا که نسبتاً (حدود 60 کیلومتر) از مرز جنوبی این کشور فاصله دارد، هدف قرار داد.

خبرگزاری «رویترز» به نقل از چهار منبع امنیتی گزارش داد که یک مقام فلسطینی نزدیک به جنبش حماس از حمله اسرائیل جان سالم به در برد و افزود که این حمله منجر به کشته شدن سه نفر دیگر از جمله یک عضو حزب‌الله شده است.

Advertisement

در همین راستا، یک منبع امنیتی به «العربیه» گفت: «باسیل الصالح، یکی از مقامات حماس، از حمله به شهر جدره جان سالم به در برد.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که تنها دو نفر که در محل حضور داشته‌اند، شامل یک سبزی‌فروش کنار جاده و یک جوان سوری دیگر که با موتورسیکلت خود از محل عبور می‌کرد، کشته شده‌اند.

این حمله اسرائیل تعدادی مجروح نیز برجای گذاشت، در حالی که هدف اصلی آن که از فرماندهان حماس است از این عملیات جان سالم به در برده است.

حماس نیز به نوبه خود از کشته شدن 2 نفر در حمله نافرجام اسرائیل به یکی از مقامات خود در لبنان خبر داد.

از سویی رادیو ارتش اسرائیل گزارش داد که باسیل صالح، مسئول جذب فعالان در کرانه باختری است. پیش‌تر گفته شده بود که «هدف عملیات کشتن یکی از رهبران ارشد جنبش حماس در لبنان بود.»

این حمله اسرائیل در عمق خاک لبنان که دورتر از مناطق تبادل آتش معمول میان حزب الله و ارتش اسرائیل که اغلب به منطقه مرزی محدود می‌شود، انجام شده است.

رسانه‌های حزب‌الله اوایل شنبه گزارش دادند که حمله پهپادی اسرائیل به زخمی شدن سه سوری منجر شد و توضیح دادند که یک پهپاد موشکی را به منطقه مطل الجبل در خیام شلیک کرده است.

از زمان آغاز جنگ در نوار غزه در 7 اکتبر، مرز لبنان و اسرائیل شاهد تبادل بمباران به طور روزانه میان حزب‌الله و اسرائیل بوده است که نگرانی‌های بین‌المللی از گسترش دامنه تنش‌ها را برانگیخته و مقامات غربی را وادار به بازدید از بیروت و دعوت به آرامش کرده است.

این حزب از هدف قرار دادن اماکن و نقاط نظامی اسرائیل خبر می‌دهد.

از دیگر سو ارتش اسرائیل با بمباران هوایی و توپخانه‌ای پاسخ داده و اعلام کرد که «زیرساخت» حزب و تحرکات اعضای آن را در نزدیکی مرز هدف قرار می‌دهد.

از آغاز تشدید تنش‌ها، 227 نفر از جمله 166 عضو حزب الله و 27 غیرنظامی در لبنان کشته شده‌اند. در حالی که ارتش اسرائیل تنها خبر کشته شدن 9 سرباز و شش غیرنظامی خود را تایید کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size