امیرعبداللهیان در بیروت: تحولات غزه در حال حرکت به‌سمت راه‌حل سیاسی است

حزب‌الله لبنان هم در بیانیه‌ای اعلام کرد نصرالله با وزیر امور خارجه ایران درباره «اوضاع لبنان در آینده نزدیک» گفتگو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران صبح شنبه 21 بهمن، در دیدار با نجیب میقاتی، نخست‌وزیر لبنان در بیروت بر «راه‌حل سیاسی برای پایان حملات و جنایات جنگی اسرائیل علیه فلسطینیان» تاکید کرد.

خبرگزاری «تسنیم» در این باره گزارش داد امیرعبداللهیان در دیدار با میقاتی گفته «امروز تحولات غزه در حال حرکت به‌سمت راه‌حل سیاسی است، اما نتانیاهو برای نجات خود همچنان راه‌‌حل را در جنگ می‌بیند».

به گزارش رسانه‌های ایران، امیرعبداللهیان همچنین با حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان دیدار کرد که به گفته خبرگزاری «تسنیم» این دو در این دیدار «آخرین تحولات سیاسی و امنیتی منطقه» را بررسی کردند.


حزب‌الله لبنان هم در بیانیه‌ای اعلام کرد نصرالله با وزیر امور خارجه ایران درباره «اوضاع لبنان در آینده نزدیک» گفتگو کرد.
از سوی دیگر، وزیر خارجه ایران در اظهاراتش در بیروت با انتقاد از حملات آمریکا و بریتانیا علیه حوثی‌ها خاطرنشان کرد که این حملات، «نقض حاکمیت و تمامیت ارضی یمن و تحریک‌آمیز» است و «خطر تشدید بحران در منطقه را تقویت می‌کند.»
امیرعبداللهیان با این بیان که این حملات «ناقض ادعاهای آمریکا مبنی بر عدم تمایل به گسترش دامنه جنگ در منطقه است، یادآور شد: «در همین حال آمریکا حتی ارسال سلاح خود به اسرائیل را ذره‌ای هم کاهش نداده است».
میقاتی نیز ضمن «متغیر و پیچیده» توصیف‌کردن اوضاع جاری در منطقه، بر ضرورت تداوم تلاش برای برقراری فوری آتش‌بس در غزه تأکید ورزید.
طبق گزارش «تسنیم»، نخست‌وزیر لبنان افزود: «ما به‌دنبال صلح و ثبات در منطقه هستیم و باید تلاش کرد علاوه بر پایان‌دادن به جنگ علیه غزه، خطر توسعه دامنه جنگ در منطقه برطرف شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید