نشست مشورتی وزرای خارجه عرب در ریاض درباره تحولات غزه

وزرای خارجه سعودی و آمریکا پنج‌شنبه طی تماس تلفنی درباره پرونده غزه و تلاش‌ها برای تعامل با پیامدهای آن گفت‌وگو داشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی شامگاه پنج‌شنبه، طی نشست مشورتی در ریاض به منظور بررسی تحولات جنگ اسرائیل علیه غزه با حضور وزرای خارجه مصر، اردن، امارات، قطر و دبیر کمیته اجرایی «سازمان آزادیبخش فلسطین»، بر لزوم پایان دادن به جنگ در غزه کرد.

نشست مشورتی ریاض با تاکید بر اهمیت دستیابی به آتش‌بس فوری و حفاظت از غیرنظامیان در غزه و اعلام حمایت از آژانس «اونروا»، خواستار رفع محدودیت‌هایی شد که مانع ورود کمک‌ها به نوار غزه می‌شود.

این نشست همچنین ضمن رد قاطعانه کوچ اجباری ساکنان نوار غزه، بر اهمیت اقدامات برگشت‌ناپذیر در راستای اجرای راه حل دوکشوری و به‌رسمیت‌شناختن کشور فلسطین در مرزهای 4 ژوئن 1967 به پایتختی قدس شرقی بر مبنای قطعنامه‌های ذی‌ربط سازمان ملل، تاکید ورزید و نوار غزه را بخشی جدایی‌ناپذیر از اراضی اشغالی فلسطین دانست.

تماس بن فرحان و بلینکن

به‌ گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، وزرای خارجه سعودی و آمریکا پنجشنبه طی تماس تلفنی درباره پرونده غزه و تلاش‌ها برای تعامل با پیامدهای آن گفت‌وگو داشتند.

به‌ گزارش «واس»، بن فرحان همچنین تماس تلفنی را از استفان سیژورنه، همتای فرانسوی خود دریافت کرد که طی آن دوطرف، رخدادهای عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و در راس آنها مسائل مربوط به نوار غزه و تلاش‌های جاری برای مهار این بحران را با یک‌دیگر در میان گذاشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید