حمله مجدد آمریکا به مواضع حوثی‌ها در یمن

حوثی‌ها از 19 نوامبر ده‌ها حمله به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ و دریای عرب انجام دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش آمریکا اعلام کرد که نیروهای فرماندهی مرکزی ايالات متحده، پنج‌شنبه 19 بهمن، «در چارچوب دفاع از خود» هفت حمله علیه چهار قایق بدون سرنشین حوثی‌ها و هفت موشک کروز ضد‌کشتی که برای شلیک به سوی کشتی‌ها در دریای سرخ آماده شده بود، انجام دادند.

ارتش آمریکا در بیانیه خود گفته است که روز پنج‌شنبه نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا دو حمله در دفاع از خود انجام داده و دو موشک کروز ضدکشتی حوثی‌ها که آماده پرتاب به دو کشتی در دریای سرخ بودند.

در ادامه بیانیه آمده است: «در اواخر روز پنج‌شنبه، در ساعت 23:30 (به وقت صنعا)، نیروهای فرماندهی مرکزی ایالات متحده دومین حمله را با هدف قرار دادن یک موشک کروز حملات زمینی حوثی‌ها که آماده پرتاب بود، انجام دادند.»

این در حالی است که رسانه‌های حوثی روز پنج‌شنبه گفته بودند که منطقه «راس عیسی» در حدیده مورد 3 حمله آمریکایی-بریتانیایی قرار گرفته است.

رسانه‌های حوثی روز چهارشنبه نیز از حملات جدید آمریکا و بریتانیا به استان حدیده در غرب یمن خبر داده بودند، اما واشینگتن و لندن انجام حملات جدید به مواضع حوثی را تایید نکردند.

خبرگزاری «سبا نت» وابسته به حوثی‌ها در پلتفرم «ایکس» نوشت که «راس عیسی در منطقه الصلیف در استان حدیده، مورد دو حمله آمریکایی-بریتانیایی قرار گرفت.»

حوثی‌ها از 19 نوامبر ده‌ها حمله به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ و دریای عرب انجام دادند.

حوثی‌ها ادعا می‌کنند که این حملات در حمایت از نوار غزه که از 7 اکتبر شاهد جنگ بین حماس و اسرائیل است، صورت می‌گیرد.

به منظور بازدارندگی حوثی‌ها، نیروهای آمریکایی و بریتانیایی از 12 ژانویه سه حمله را به مواضع حوثی‌ها در یمن انجام دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید