ارتش اسرائیل برای «انتقال به وضعیت هجومی» در مرز با لبنان آماده می‌شود

فرمانده منطقه نظامی شمال اسرائیل: هدف ما تغییر اوضاع در حوزه امنیت در شمال است و به آمادگی برای گسترش جنگ ادامه می‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ژنرال اوری گوردین، فرمانده منطقه نظامی شمال در ارتش اسرائیل اعلام کرد که ارتش به آمادگی خود برای گسترش عملیات رزمی و «انتقال به وضعیت هجومی» در جبهه شمالی این کشور در مرز با لبنان ادامه می‌دهد.

دفتر رسانه‌ای ارتش اسرائیل به نقل از گوردین گفت: «هدف ما تغییر وضعیت در حوزه امنیت در شمال است به گونه‌ای که ما را قادر سازد تا بازگشت امن مردم به منازل خود را فراهم کنیم».

او در ادامه افزود: «همه ما مصمم به تغییر واقعیت در حوزه امنیتی هستیم و همچنان برای گسترش جنگ (در شمال) و انتقال به وضعیت حمله آماده می‌شویم، این ماموریت ماست.» وی افزود: «ما به عملیات دفاعی و ضربه زدن به حزب الله ادامه خواهیم داد.»

شایان ذکر است که تشدید تنش‌ها در مرز شمالی اسرائیل همچنان ادامه دارد، پرتاب موشک به طور منظم از خاک لبنان انجام می‌شود، که ارتش اسرائیل با گشودن آتش و هدف قرار دادن مواضع حزب الله به آن پاسخ می‌دهد. با ادامه این حملات تاکنون بیش از 80 هزار اسرائیلی از مناطق مرزی شمال این کشور تخلیه شده‌اند.

در ادامه آمادگی‌های نظامی ارتش اسرائیل پنج‌شنبه 19 بهمن ویدیویی از تمرین‌های رزمی فشرده نیروهای «لشکر 36» خود را که اخیرا از نوار غزه خارج و به جبهه شمالی در مرز با لبنان اعزام شده‌اند، در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید