11 فلسطینی در نتیجه حملات اسرائیل به شهر رفح کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار شبکه «العربیه» از کشته‌شدن 11 فلسطینی در نتیجه بمباران اسرائیل بر دو منزل مسکونی در شهر «رفح» جنوب نوار غزه خبر داد.

این خبرنگار افزود، قایق‌های ارتش اسرائیل دو قایق صید ماهی در دریای «رفح» را هدف قرار دادند که منجر به کشته‌شدن شماری از صیادان فلسطینی شد.

این اتفاق پس از آن افتاد که یک مقام اسرائیلی و یک منبع آگاه فاش کردند، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل اطلاع داده دولت آمریکا نگران گسترش احتمالی عملیات نظامی اسرائیل در شهر «رفح» جنوب نوار غزه است.

بر اساس گزارش وب‌سایت «اکسیوس»، وی همچنین هشدار داد، حمله به شهر پرجمعیت بدون انتقال غیرنظامیان به مناطق امن، می‌تواند منجر به زیان‌های انسانی زیادی شود.

حمله به نهادهای بین المللی

همچنین از اسرائیل خواست، از حمله به نمایندگان سازمان ملل و نهادهای بین المللی که در راستای کمک‌رسانی به آوارگان فلسطینی فعالیت داردند، خودداری کند.

گالانت پیش‌تر قصد حمله نیروهای اسرائیلی به شهر جنوبی رفح برای رسیدن به رهبران حماس که گمان می‌رود در تونل‌های زیرزمین پنهان شده‌اند را تایید کرده بود.

بسیاری از سازمان های بشردوستانه و در راس آن سازمان ملل، خطر عملیات زمینی در شهری که ارتش پیش‌تر از ساکنان شمال و مرکز نوار غزه درخواست کوچ هزاران غیرنظامی به آنجا را کرده بود، هشدار دادند.

هزاران آواره

از زمان آغاز حمله زمینی اسرائیل به شمال نوار غزه، بیش از 80% از جمعیت معادل 1.9 میلیون نفر بر اساس برآوردهای بین المللی، به شهرهای جنوب این باریکه آواره شدند و اغلب آن‌ها در اردوگاه‌های فاقد شرایط زندگی و برخی در پارک‌ها، جاده‌ها و خیابان‌ها پراکنده و پس از آغاز جنگ در شهر «خان‌یونس» به شهر «رفح» آواره شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید