فرمانده ارشد گردان‌های حزب‌الله عراق و طراح حمله به پایگاه آمریکایی «تی 22» کشته شد

منابع «العربیه» حمله به فرماندهان گروه‌های شبه‌نظامی عراقی حزب‌الله و النجباء در شرق بغداد با استفاده از موشک‌های «هل‌فایر» صورت گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در حمله پهپادی آمریکا به یک خودروی حامل فرماندهان گروه‌های شبه‌نظامی عراقی در منطقه «المشتل» در شرق بغداد، طراح و مجری حمله به سربازان آمریکایی در پایگاه «تی 22 »، به همراه چند تن از همراهان وی، کشته شدند.

مقامات آمریکایی شامگاه چهارشنبه 18بهمن به «رویترز» گفته‌اند که واشینگتن حمله‌ای هوایی را به یک گروه‌ مسلح مورد حمایت ایران در عراق انجام داده است.

Advertisement

رسانه‌های حزب‌الله عراق نیز شامگاه چهارشنبه کشته شدن دو تن از فرماندهان ارشد این گروه شبه‌نظامی عراقی وابسته به ایران با نام‌های «ابوباقر الساعدی» و «ارکان العلیاوی» طی حمله صورت گرفته در منطقه المشتل در شرق بغداد را تایید کردند.

به گفته این رسانه‌ها نفر سوم کشته شده در این حمله از گروه شبه‌نظامی عراقی «النجباء» است.

به گفته منابع «الحدث»، «ابوباقر الساعدی»، فرد کشته شده در این حمله پهپادی آمریکا، طراح و مجری حمله پهپادی به پایگاه آمریکایی «T22» در اردن و فرد تحت پیگرد آمریکا بود.

بیانیه سنتکام

در همین راستا ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» در بیانیه‌ای اعلام کرد که در «ساعت 9:30 شامگاه 7 فوریه نیروهای تحت فرماندهی سنتکام حمله‌ای یک‌جانبه را در پاسخ به حملات به سربازان آمریکایی انجام دادند که در نتیجه آن فرمانده گردان‌های حزب‌الله، مسئول طرح‌ریزی مستقیم و مشارکت در حملات به نیروهای آمریکایی در منطقه، کشته شد».

سنتکام با اعلام این‌که گزارش‌هایی مبنی بر وقوع آسیب‌های جانبی یا خسارت‌هایی در میان غیرنظامیان طی این حمله ثبت نشده است، بر ادامه اتخاذ همه اقدامات و تدابیر لازم برای محافظت از شهروندان آمریکایی و همچنین پاسخگو کردن همه کسانی که ایمنی و امنیت نیروهای آمریکایی را تهدید می‌کنند، تاکید کرد.

پیش‌تر یک منبع امنیتی به «العربیه» خبر داد که در حمله پهپادی به خودروی شبه‌نظامیان در شرق بغداد، مسئول گروه‌ شبه‌نظامی حزب‌الله عراق که مسئول حملات در سوریه است و 3 تن از همراهان وی در منطقه «المشتل» در شرق پایتخت عراق کشته شدند.

به گفته منابع «العربیه» حمله به فرماندهان گروه‌های شبه‌نظامی عراقی حزب‌الله و النجباء در شرق بغداد با استفاده از موشک‌های «هل‌فایر» صورت گرفته است.

تدابیر شدید امنیتی

در پی این حمله پهپادی به خودروی حامل فرماندهان گروه‌های شبه‌نظامی عراقی حزب‌الله و النجباء در شرق بغداد، منابع رسانه‌ای از پرواز پرشمار پهپادها در آسمان بغداد خبر دادند و همچنین با اعلام بالاترین سطح هشدار و آماده‌باش در سفارت آمریکا، نیروهای امنیتی عراق نیز به اتخاذ تدابیر شدید امنیتی و بستن مسیرهای منتهی به منطقه سبز بغداد اقدام کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید