جزئیات کشته‌شدن یکی از فرماندهان حزب الله عراق در حمله آمریکا در بغداد

سنتکام: مسئول برنامه‌ریزی برای حمله به نیروهای آمریکایی در منطقه کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه حملات آمریکا به گروه‌های مسلح وابسته به ایران، ارتش آمریکا روز چهارشنبه از انجام یک حمله هوایی در عراق خبر داد.

به گفته ارتش آمریکا این حمله منجر به کشته‌شدن یکی از فرماندهان گروه‌های وابسته به ایران که در هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی در منطقه نقش داشت، شد.

فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» اعلام کرد که این حمله هوایی «در پاسخ به حملات به سربازان آمریکایی» انجام شده و منجر به کشته‌شدن «یکی از رهبران گردان‌های حزب‌الله شد که مسئول برنامه‌ریزی حمله به نیروهای آمریکایی در منطقه بود و در این حملات مشارکت مستقیم نیز داشت».

در ادامه این بیانیه آمده است: «در حال حاضر هیچ نشانه‌ای از وقوع خسارت‌های جانبی در صفوف غیرنظامیان وجود ندارد».

از سوی دیگر ستاد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق اعلام کرد که نیروهای عراقی تایید کردند که حمله به خودرویی که حامل دو تن از فرماندهان حشد‌الشعبی در منطقه المشتل در شرق بغداد، توسط هواپیماهای آمریکایی صورت گرفت.

کشته‌شدن ابوباقر الساعدی

گردان‌های حزب الله عراق با انتشار بیانیه‌ای از کشته‌شدن ابوباقر الساعدی، مسئول عملیات‌ این گروه در خارج از عراق و حمل و نقل تسلیحات خبر داد.

علاوه بر این، نیروهای امنیتی عراق پس از حمله به منطقه المشتل و همزمان با پرواز تعدادی پهپاد در آسمان پایتخت عراق، منطقه سبز بغداد را بستند.

پس از آن که دولت آمریکا متعهد شد به حمله به برج 22 اردن که منجر به کشته شدن 3 سرباز آمریکایی و مجروح شدن حدود 40 نفر دیگر شد، قاطعانه پاسخ دهد و ممکن‌است این پاسخ ممکن شامل حمله به پایگاه‌های ایران در منطقه باشد، کتائب حزب الله از توقف حملات خود علیه نیروهای آمریکایی خبر داد.

آمریکا پس از کشته‌شدن سربازانش در حمله به اردن، حمله تلافی جویانه نظامی انجام داد.

آمریکا جمعه گذشته اولین موج این انتقام‌جویی را آغاز کرد و بیش از 85 هدف وابسته به سپاه پاسداران و گروه‌های تحت حمایت آن در عراق و سوریه را هدف قرار داد که این حملات منجر به کشته‌شدن حدود 40 نفر شد.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، حملات آمریکا در سوریه به تنهایی منجر به کشته‌شدن دست‌کم 18 نفر ازاعضای گروه‌های تحت حمایت ایران و تخریب حداقل 26 موضع در دیرالزور در شرق این کشور شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید