رایزنی بلینکن با «میانه‌روها» در دولت اسرائیل همزمان با افزایش قربانیان جنگ غزه

بنی گانتز در دیدار با بلینکن تاکید کرد که فوری‌ترین مسئله، یافتن راهی برای بازگرداندن گروگان‌ها است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت بهداشت غزه، پنج‌شنبه 19 بهمن، اعلام کرد که در ادامه حملات ارتش اسرائیل به نوار غزه از 7 اکتبر تاکنون حداقل 27840 فلسطینی که اکثر آن‌ها زنان و کودکان بودند کشته و 67317 نفر دیگر زخمی شدند.

این وزارتخانه در ادامه افزود که ظرف 24 ساعت گذشته حدود 130 فلسطینی کشته و 170 نفر دیگر زخمی شدند. در این بیانیه آمده است که ارتش اسرائیل 15 قتل عام علیه خانواده‌های فلسطینی در نوار غزه انجام داد که 130 کشته و 170 زخمی برجای گذاشته است.

ارتش اسرائیل پنج‌شنبه در ادامه حملات خود در جنوب نوار غزه اعلام کرد که نیروهای آن بیش از 20 مسلح فلسطینی را در شهر خان یونس کشتند و روز گذشته ده‌ها فلسطینی مظنون را بازداشت کرده‌اند.

ارتش اسرائیل در این‌باره مدعی شد که دو تن از این بازداشت‌شدگان مظنون به مشارکت در حمله 7 اکتبر حماس به اسرائیل هستند.
این ادعای ارتش اسرائیل اما در طول نبردهای آن در خان یونس با عناوین مشابهی تکرار شده است.

از سویی آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، پنج‌شنبه، یک روز پس از مخالفت نتانیاهو با پاسخ حماس به طرح پیشنهادی توافق جدید آتش‌بس و تبادل اسرا، با دو مقام میانه‌رو در کابینه جنگ اسرائیل درباره راه‌های تضمین آزادی گروگان‌ها در غزه گفت‌وگو کرد.

بلینکن در تل آویو با بنی گانتز و گابی آیزنکوت، دو فرمانده نظامی سابق که پس از حمله 7 اکتبر به کابینه جنگ دولت نتانیاهو پیوستند، ملاقات کرد.

وزیر خارجه آمریکا در ابتدای این نشست گفت که مذاکرات بر روی موضوع «گروگان‌ها و تمایل شدید هر یک از ما برای بازگشت آن‌ها به وطن خود و کارهایی که برای رسیدن به این هدف انجام می‌شود» متمرکز خواهد شد.

بنی گانتز به بلینکن خاطرنشان کرد که «فوری‌ترین مسئله، یافتن راهی برای بازگرداندن گروگان‌ها است.» وی در ادامه افزود: «اگر این کار انجام شود، می‌توان به خیلی چیزها دست یافت.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید