سعودی حادثه تیراندازی در استانبول ترکیه را محکوم کرد

پادشاهی عربی سعودی در واکنش به حادثه تیراندازی مقابل کاخ دادگستری استانبول بر موضع خود در مخالفت با همه اشکال خشونت و تروریسم تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه سعودی ضمن اعلام این‌که پادشاهی عربی سعودی حادثه تیراندازی در شهر استانبول ترکیه را محکوم می‌کند، تاسف خود را نسبت به وقوع چنین اقداماتی ابراز کرد.

این وزارتخانه شامگاه سه‌شنبه 17 بهمن در بیانیه‌ای که خبرگزاری رسمی سعودی «واس» آن را منتشر کرد بر موضع پادشاهی عربی سعودی در مخالفت با همه اشکال خشونت و تروریسم تاکید کرد.

وزارت خارجه سعودی همچنین مراتب تسلیت و همدردی صادقانه سعودی با خانواده‌های قربانیان و ملت برادر ترکیه را ابراز داشته و برای مجروحان این حادثه بهبودی سریع آرزو کرد.

علی یرلی کایا، وزیر کشور ترکیه، سه‌شنبه اعلام کرد که پنج نفر از جمله سه افسر پلیس در تیراندازی امروز مقابل کاخ دادگستری در استانبول زخمی و هر دو مهاجم مسلح در این حمله طی تبادل آتش، کشته شدند.

وزیر کشور ترکیه در پلتفرم «ایکس» افزود؛«مرد و زنی مسلح، حوالی ساعت 8:46 به وقت گرینویچ به سمت یک ایست بازرسی پلیس مقابل مجتمع دادگاهی در منطقه چاگلیان استانبول تیراندازی کردند».

وزیر کشور ترکیه متعاقبا اعلام کرد که مهاجمان در این حمله «تروریستی» از اعضای «جبهه حزب آزادی‌بخش انقلابی خلق» بودند که گروهی چپ و تندرو است و از سوی ترکیه، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان «سازمانی تروریستی» شناخته می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید