سازمان آزادی‌بخش فلسطین: حمایت سعودی از مردم فلسطین ثابت و غیرقابل تغییر است

سعودی از زمان آغاز جنگ در نوار غزه در 7 اکتبر، بارها بر حمایت خود از آرمان فلسطین و راه حل تشکیل دو کشور و لزوم حفظ حقوق ملت فلسطین تاکید کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان آزادی‌بخش فلسطین از بیانیه پادشاهی سعودی در خصوص حمایت از فلسطین و به دستیابی مردم آن به حقوق مشروع خود قدردانی کرد.

حسین الشیخ، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین، گفت: «به رسمیت شناختن کشور فلسطین در بیانیه سعودی قبل از هرگونه صلح، حمایت قاطع از ملت فلسطین است.»

جنبش «فتح»

اسامه القواسمی، یکی از اعضای شورای جنبش فتح نیز چهارشنبه 18 بهمن، به «العربیه» گفت: «موضع سعودی در به رسمیت شاختن فلسطین، پیامی برای جهان است.»

همچین رئیس جمهوری فلسطین از موضع قوی و صریح سعودی که در بیانیه‌ روز گذشته منتشر شد، تشکر و قدردانی کرد.

وزارت خارجه سعودی در بیانیه‌ای، با اشاره به سخنان جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا درباره گفت‌وگوهای جاری سعودی و آمریکا در خصوص صلح عرب‌ها و اسرائیل تاکید کرد، موضع ریاض در قبال مسئله فلسطین و ضرورت دستیابی ملت فلسطین به حقوق مشروع خود همواره ثابت بوده و باقی خواهد ماند.

بر اساس این بیانیه، سعودی موضع قاطع خود را به دولت آمریکا اعلام و تاکید کرده که هیچ روابط دیپلماتیکی با اسرائیل برقرار نخواهد کرد مگر اینکه کشور مستقل فلسطین بر اساس مرزهای سال 1967 که پایتخت آن قدس شرقی است به رسمیت شناخته شود و همچنین باید تجاوزات اسرائیل به نوار غزه متوقف شود و تمامی نیروهای اسرائیلی از این باریکه عقب‌نشینی کنند.

حقوق ملت فلسطین

همچنین سعودی از جامعه جهانی به ویژه کشورهای دائم عضو شورای امنیت که هنوز کشور فلسطین را به رسمیت نشناخته‌اند، مجدد خواست تا هر چه سریعتر کشور فلسطین با مرزها 1967 از جمله پایتخت آن قدس شرقی را به رسمیت بشناسند تا مردم فلسطین به حقوق مشروع خود برسند و صلحی جامع و عادلانه برای همه محقق شود.

جان کربی روز سه‌شنبه اشاره کرد، دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا سیگنال‌های مثبتی در مورد آمادگی سعودی و اسرائیل برای گفت‌وگو در باره عادی‌سازی روابط دو کشور دریافت کرده است.

سعودی از زمان آغاز جنگ در نوار غزه در 7 اکتبر، بارها بر حمایت خود از آرمان فلسطین و راه حل تشکیل دو کشور و لزوم حفظ حقوق ملت فلسطین تاکید کرده است.

ریاض همچنین بیش از یک بار تجاوزات و جنایات اسرائیل در نوار غزه، به ویژه کشتار غیرنظامیان در نوار غزه را محکوم کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید