اردن از خنثی‌سازی باند قاچاق مواد مخدر و کشته‌شدن 3 نفر در مرز سوریه خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اردن در ادامه مبارزه با قاچاقچیان و مافیای مواد مخدر که از مدتی پیش در مرز سوریه آغاز کرده است، از خنثی‌سازی یک باند قاچاق در این مرز خبر داد.

ارتش اردن در بیانیه، چهارشنبه 18 بهمن تایید کرد، که بامداد امروز تلاش قاچاقچیان برای ورود قاچاق از مرز سوریه را خنثی کرده است.

یک منبع نظامی تصریح کرد، نیروهای مسلح منطقه نظامی شرق با هماهنگی نیروهای امنیتی نظامی و اداره مبارزه با مواد مخدر در این عملیات شرکت داشتند.

زخمی‌شدن یک افسر

این منبع افزود، 3 قاچاقچی در این عملیات کشته و شماری نیز زخمی شدند و مقدار زیادی مواد مخدر ضبط و به مسئولان مربوطه تحویل داده شد.

به گفته این منبع، یک افسر در جریان درگیری با قاچاقچیان زخمی شد که وضعیت او وخیم گزارش شده است.

این منبع در پایان تاکید کرد، نیروهای مسلح با استفاده از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها، با هر کسی که با امنیت کشور بازی کند، مبارزه خواهند کرد.

فروشندگان مواد مخدر

ارتش اردن از ماه‌هاست که مبارزات خود علیه قاچاقچیان مواد مخدر را شدت بخشیده است به ویژه پس از درگیری‌هایی که در دسامبر گذشته با ده‌ها نفر مظنون به ارتباط با گروه‌های متحد ایرانی رخ داد که مقادیر زیادی مواد مخدر، اسلحه و مواد منفجره را از مرزها رد می‎کنند.

به گزارش «رویترز» مقامات اردنی و متحدان غربی، اغلب گروه حزب الله لبنان و دیگر گروه‌های متحد تهران را به دست داشتن در پشت افزایش قاچاق مواد مخدر و سلاح متهم می‌کنند.

به خصوص کارشناسان سازمان ملل و مقامات آمریکایی و اروپایی پیش‌تر به صراحت اعلام کرده بودند، تجارت غیرقانونی مواد مخدر باعث گسترش شبه نظامیان متحد تهران در منطقه می‌شود.

از سوی دیگر، ایران و حزب‌الله این اتهامات را رد کرده و آن را «توطئه غربی» علیه دمشق می‌دانند.

واشینگتن و مقامات غربی در زمینه مبارزه با مواد مخدر، سوریه را پایگاه اصلی تجارت مواد مخدر در منظقه می‌دانند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید