ارتش آمریکا: حوثی‌ها 6 موشک به 2 کشتی شلیک کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در ادامه تنش‌ها در دریای سرخ در پی حمله‌های مستمر شبه‌نظامیان حوثی به کشتی‌های تجاری، ارتش آمریکا جزئیات بیشتری از این حملات را فاش کرد.

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، چهارشنبه 18 بهمن توضیح داد، شبه‌نظامیان حوثی روز گذشته 6 موشک بالستیک به 2 کشتی در دریای سرخ و خلیج عدن شلیک کردند که یکی از دو کشتی‌ها اندکی آسیب دید و هیچ مجروحی در پی نداشت.

«سنتکام» در بیانیه‌ای که در رسانه اجتماعی «ایکس» منتشر کرده، آمده است: «شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، 6 موشک بالستیک ضد کشتی از مناطق تحت کنترل خود در یمن به جنوب دریای سرخ و خلیج عدن شلیک کردند.

نفتکش یونانی

سنتکام اشاره کرد، سه موشک ضد بالستیک صبح سه شنبه 17 بهمن، به نفتکش «MV Star Nasia» یونان با پرچم جزایر مارشال حین عبور از خلیج عدن شلیک شده است. اندکی بعد کشتی از انفجاری در نزدیکی خود در نتیجه سقوط یکی از سه موشک گزارش داد که اندکی آسیب به کشتی وارد کرده و خساراتی در پی نداشته است.

موشک دوم اندکی بعد در نزدیکی کشتی در آب سقوط کرد و هیچ آسیبی به کشتی وارد نکرد.

ناو یو اس اس لابو (DDG 58) که در نزدیکی نفتکش «MV Star Nasia» فعالیت می کرد، شامگاه سه‌شنبه، سومین موشک بالستیک ضد کشتی شلیک شده حوثی‌ها را رهگیری کرد، اما کشتی به حرکت خود ادامه داد.

کشتی بریتانیایی

سنتکام اعلام کرد، حوثی‌ها قصد داشتند با موشک سوم کشتی «MV Morning Tide» متعلق به بریتانیا با پرچم باربادوس که در جنوب دریای سرخ فعالیت داشته را هدف قرار دهند.

سنتکام تایید کرد، موشک سوم نیز در آب‌های نزدیکی کشتی بدون هیچ خسارت و تلفاتی سقوط کرده است.

یحیی سریع، سخنگوی حوثی‌ها شامگاه سه‌شنبه گفت، کشتی «MV Star Nasia» مورد هدف این شبه‌نظامیان، یک کشتی آمریکایی بوده که به ادعای او موشک به کشتی اصابت کرده است.

ده‌ها حملات

حوثی‌ها از 19 نوامبر ده‌ها حمله به کشتی‌های تجاری درحال تردد در دریای سرخ و دریای عرب انجام داده‌ و مدعی هستند که این کشتی‌ها با اسرائیل مرتبط بوده یا عازم بنادر این کشور هستند.

همچنین حوثی‌ها تاکید کردند حملات خود در حمایت از مردم غزه که از هفت اکتبر، شاهد درگیری بین حماس و اسرائیل است را ادامه خواهند داد.

در مقابل نیروهای آمریکایی و بریتانیایی چندین حمله علیه پایگاه‌های شبه‌نظامیان حوثی در یمن انجام دادند.

همچنین ارتش آمریکا به تنهایی چندین انبار اسلحه، پهپاد و موشک‌های آماده شلیک را هدف قرار داده است.

در پی حملات غرب علیه حوثی‌ها، این شبه‌نظامیان با تهدید حمله به کشتی‌های آمریکایی و بریتانیایی در منطقه اعلام کردند، که منافع دو کشور به «هدف مشروعی» برای آنان تبدیل شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید