هدف گرفتن کاروان «آنروا» توسط اسرائیل همزمان با افزایش قربانیان جنگ در نوار غزه

نتانیاهو: «پیروزی» ارتش اسرائیل در غزه ضربه مهلکی به «حماس» و متحدان ایران خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل دوشنبه بهمن 16 اظهار کرد که «پیروزی کامل» ارتش اسرائیل در نوار غزه، «‌ضربه‌ای مهلک» به حماس و دیگر گروه‌های مورد حمایت ایران وارد خواهد کرد.

بنا به اعلام دفتر نخست‌وزیر اسرائیل، نتانیاهو در جمع فرماندهان ارتش گفت: «پیروزی کامل ضربه مهلکی به محور شرارت متشکل از ایران، حزب‌الله، حوثی‌ها و البته حماس وارد می‌کند.»

گورهای دسته جمعی  در غزه
گورهای دسته جمعی در غزه

افزایش آمار قربانیان جنگ در غزه

این اظهارات نتانیاهو در حالی مطرح می‌شود که وزارت بهداشت غزه دوشنبه اعلام کرد که تعداد کشته‌شدگان جنگ در نوار غزه از 7 اکتبر تاکنون به 27,478 کشته افزایش یافته است که اکثر آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

این وزارتخانه در این بیانیه افزود که مجموع مجروحان از آغاز جنگ تاکنون به 66,835 نفر رسیده است.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه در بیانیه ای که در «فیس‌بوک» منتشر شد، اعلام کرد که در حملات 24 ساعت گذشته اسرائیل به نوار غزه، 113 فلسطینی کشته شدند.

در همین راستا خبرگزاری فلسطین دوشنبه از کشته شدن 27 نفر در بمباران مناطق مختلف نوار غزه توسط ارتش اسرائیل خبر داد.

حمله به کاروان‌های آنروا

از سویی دیگر، فیلیپ لازارینی، کمیسر آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا)، دوشنبه 16 بهمن، هدف قرار گرفتن یک کاروان مواد غذایی توسط اسرائیل در غزه را محکوم کرد.

لازارینی گفت که کاروان‌های کمک‌رسانی «به‌‌رغم ارسال اطلاعیه‌هایی درباره آن‌ها و هماهنگی همه حرکت‌هایشان، همچنان در غزه مورد هدف قرار می‌گیرند.»

او در ادامه گفت: «غیرنظامیان در نوار غزه باید همیشه تحت حمایت و به آن‌ها کمک‌رسانی شود.»

توماس وایت، مدیر امور آژانس در غزه اوایل دوشنبه گفت که یک کاروان مواد غذایی زیر آتش نیروی دریایی اسرائیل هدف حمله قرار گرفت.

وایت از طریق حساب کاربری خود در سکوی «ایکس» افزود که این کاروان منتظر حرکت برای ورود به شمال نوار غزه بود که صبح دوشنبه زیر آتش نیروی دریایی اسرائیل مورد حمله قرار گرفت.

مدیر امور آژانس آنروا با انتشار عکسی از یک کامیون کمک‌رسانی آسیب‌دیده تاکید کرد که در این حمله هیچ کسی آسیبی ندیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید