حمله حوثی‌ها به یک کشتی بریتانیایی در غرب حدیده

ارتش آمریکا اعلام کرد که دو پهپاد انفجاری و تعدادی قایق بمب‌گذاری شده شبه‌نظامیان حوثی را منهدم کرد ‌

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا، بامداد سه‌شنبه 17 بهمن اعلام کرد، یکی از کشتی‌های تجاری این کشور در 57 مایل دریایی غرب شهر حدیده یمن مورد حمله شبه‌نظامیان حوثی قرار گرفت.

کشتی بریتانیایی

سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا و شرکت امنیت دریایی بریتانیا «امبری»، سه‌شنبه اعلام کرد که یک کشتی باربری بریتانیایی پس از اصابت گلوله، حین حرکت در سواحل حدیده آسیب جزئی دیده است.

این سازمان افزود: «یک گلوله از مقابل بندر یمن به سمت کشتی شلیک شد و همزمان یک پهپاد کوچک در آن سمت مشاهده شد».

طبق این گزارش گلوله از روی عرشه کشتی عبور کرده و به شیشه‌های کابین خلبان آسیب جزئی وارد کرده است.

«امبری» اعلام کرد، کشتی مذکور با پرچم باربادوس متعلق به یک شرکت بریتانیایی است که در حین دریانوردی در غرب بندر حدیده توسط یک پهپاد مورد هجوم قرار گرفت و تا حدودی آسیب دیده است.

حملات جدید آمریکا علیه حوثی‌ها

همزمان ارتش آمریکا امروز اعلام کرد که نیروهایش به دو پهپاد حوثی در یمن حمله کردند.

فرماندهی مرکزی آمریکا در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی «ایکس» اعلام کرد، نیروهای آمریکایی پس از شناسایی این دو پهپاد انفجاری در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن به این نتیجه رسیدند که این دو پهپادی تهدیدی قریب‌الوقوع برای کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا و کشتی‌های تجاری در منطقه به شمار می‌روند.

ارتش آمریکا پیشتر نیز به هدف قرار دادن دو قایق انفجاری بدون سرنشین متعلق به حوثی‌ها در ادامه عملیات هدف قرار دادن مواضع و زیرساخت‌های این گروه مسلح خبر داده بود.

یک منبع نظامی فاش کرد که نیروهای آمریکایی و بریتانیایی عصر دیروز دوشنبه حملاتی را به مناطق نظامی مورد استفاده گروه حوثی در منطقه الکثیب در شمال استان حدیده در غرب یمن انجام دادند که این حمله تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشتند.

ارتش آمریکا گفت، این حملات هوایی پیشگیرانه بوده و تا حد زیادی اهداف خود را محقق کرده است.

طبق گزارش خبرگزاری «انباء العالم العربی» حمله هوایی آمریکا قایق‌های بمب گذاری شده که در کنار ساختمان در منطقه «الکثیب» لنگر انداخته بودند را مورد هدف قرار داد.

حمله هوایی دوم آمریکا حدود ربع ساعت پس از حمله اول به قایق‌ها اتفاق افتاد که در آن یک ساختمان متعلق به حوثی‌ها که کارشناسان هوانوردی و موشکی که در ایران آموزش‌های نظامی در زمینه مهندسی و استفاده از قایق‌های انفجاری بدون سرنشین و پهپادها را دیده بودند، حضور داشتند را هدف قرار داد.

ده‌ها حمله

این حملات در ادامه حملات هوایی آمریکا و بریتانیا در هفته‌های گذشته علیه سایت‌های حوثی‌ها که با هدف ایجاد اختلال و تضعیف توانایی این گروه در تهدید کشتیرانی در دریای سرخ صورت می‌گیرد.

حوثی‌ها از نوامبر گذشته تقریبا یک ماه پس از شروع جنگ در غزه اعلام کرد که در همبستگی با نوار غزه ده‌ها به کشتی‌هایی که به گفته آنها متعلق به شرکت‌های اسرائیلی یا حمل و نقل کالا به اسرائیل و از اسرائیل است، حمله خواهند کردد.

این حملات باعث نگرانی قدرت‌های بزرگ از گسترش دامنه جنگ غزه در منطقه شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید