السیسی و بلینکن تلاش‌ها برای برقراری آتش‌بس در غزه را بررسی کردند

وزارت خارجه آمریکا: السیسی و بلینکن درباره متوقف کردن حملات حوثی‌ها در دریای سرخ گفت‌وگو کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر ریاست جمهوری مصر، سه‌شنبه 17 بهمن، اعلام کرد که عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، درباره تلاش‌ها برای دستیابی به آتش‌بس در نوار غزه و تبادل گروگان‌ها میان اسرائیل و حماس بحث و گفت‌وگو کرده است.

سخنگوی ریاست جمهوری مصر در بیانیه‌ای اظهار داشت که السیسی با بلینکن که به مصر سفر کرده است، درباره تلاش‌ها برای انجام کمک‌‌رسانی بشردوستانه لازم به غزه و پایان دادن به رنج‌ و مشقت‌های انسانی در این باریکه، گفت‌وگو کرده است.

بنا بر این بیانیه رئیس جمهوری مصر در دیدار با بلینکن بر اهمیت «نقش محوری» آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) در ارائه کمک‌های بشردوستانه به ساکنان غزه تاکید کرد.

لزوم اجرای قطعنامه‌های بین‌المللی

رئیس جمهوری مصر همچنین بر لزوم اجرای قطعنامه‌های بین‌المللی و سازمان ملل متحد در رابطه با بحران غزه و برداشتن گام‌های جدی در جهت حل و فصل عادلانه و همه‌جانبه مسئله فلسطین برای تضمین ثبات پایدار در منطقه تاکید کرد.

بر اساس این بیانیه، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، به نوبه خود بر تمایل واشینگتن برای ادامه هماهنگی و تلاش‌های مشترک با قاهره برای برقراری ثبات و حفاظت از منطقه در برابر خطر گسترش جنگ تاکید کرد.

بحران دریای سرخ

در همین راستا وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که السیسی و بلینکن درباره متوقف کردن حملات حوثی‌ها در دریای سرخ نیز گفت‌وگو کرده‌اند.

وزیر خارجه ایالات متحده بعد از دیدار با شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی، بامداد سه‌شنبه ریاض را به مقصد قاهره ترک کرد.

انتظار می‌رود که بلینکن پس از مصر و پیش از عزیمت به تل‌آویو برای گفت‌وگو درباره مذاکرات آزادی گروگان‌ها و برنامه‌های مربوط به غزه پس از جنگ، به قطر سفر کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید