کشته‌شدن 7 نفر از نیروهای «قسد» در حمله به پایگاه آمریکایی در سوریه

«مقاومت اسلامی در عراق»، مسئولیت بمباران این پایگاه واقع در استان دیر الزور (شرق سوریه) را بر عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه، دوشنبه 16 بهمن گزارش داد، هفت نفر از نیروهای ویژه نیروهای سوریه دموکراتیک «قسد» در یک حمله پهپادی به میدان نفتی العمر، بزرگترین پایگاه آمریکا در سوریه، کشته شدند.

به گزارش دیدبان، این بمباران بخشی از نیروهای ویژه به رهبری کردها را در میدان نفتی العمر هدف قرار داد که 5 کشته و حدود 20 زخمی برجای گذاشت.

گروه «مقاومت اسلامی در عراق»، ائتلاف گروه‌های تحت حمایت ایران، مسئولیت بمباران این پایگاه واقع در استان دیر الزور (شرق سوریه) را بر عهده گرفت.

ساعاتی پیش، گروه‌های مسلح در عراق اعلام کردند که پایگاه نظامی آمریکا را در داخل سوریه بمباران کردند.

گروه‌های شبه‌نظامی عراقی در این بیانیه بدون اشاره به زیان‌های وارده به پایگاه میدان نفتی العمر افزودند که به حملات، به «کانون‌های دشمن» ادامه می‌دهند.

زیان‌های جانی

دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که اطلاعاتی در مورد زیان‌های جانی در حمله پهپادی گروه‌های مسلح عراقی به بزرگترین پایگاه آمریکا در داخل خاک سوریه، در دست است.

این مرکز به نام پایگاهی که بمباران شد، اشاره‌ای نکرد، اما به‌گفته گروه‌های مسلح عراقی، پایگاه نظامی آمریکا در داخل سوریه، بمباران شد.

انهدام 84 هدف

از سویی دو مقام نظامی آمریکایی به «سی‌ان‌ان» گفتند که ایالات متحده در حملات روز جمعه خود در سوریه و عراق، 84 هدف از مجموع 85 هدف را منهدم کرده یا به آنها آسیب رسانده است.

برآورد کامل تاثیر حملات آمریکا هنوز ادامه دارد، اما طبق گفته یکی از مقامات، در حال حاضر هیچ نشانه‌ای دال بر کشته‌شدن هیچ‌یک از اعضای سپاه پاسداران، رصد نشده است.

طی ماه‌های گذشته، گروه‌های مسلح عراق به بمباران پایگاه‌های آمریکایی در منطقه ادامه داده‌اند که آخرین آن‌ها، بمباران منطقه‌ای نزدیک پایگاه التنف در مرز سوریه و اردن بود که طی آن سه سرباز آمریکایی کشته شدند.

از سویی یک مقام آمریکایی یکشنبه به «ان‌بی‌سی نیوز» گفت که واشینگتن ممکن است حملات جدیدی را به اهداف بمباران‌شده در جمعه گذشته در عراق و سوریه، انجام دهد.

این مقام مسئول که نامش فاش نشد، افزود: «اگر مشخص شود برخی از اهداف در سوریه و عراق به طور کامل منهدم نشدند، ممکن است دستور بمباران مجدد آنها صادر شود».

این مقام مسئول در خصوص تأثیر این حملات بر مذاکرات واشینگتن و بغداد برسر خروج نیروهای آمریکایی از عراق گفت که هنوز برای صحبت در این خصوص، «زود است».

این در حالی است که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد، واشینگتن «به دنبال درگیری در خاورمیانه یا هیچ نقطه دیگری در جهان نیست.

بیش از 165 حمله

شبه‌نظامیان مسلح عراق از 17 اکتبر، بیش از 165 حمله موشکی و پهپادی را علیه پایگاه‌های نظامی مکان استقرار نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه، انجام داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید