اسرائیل مرکز فرماندهی حزب الله و یک مجتمع نظامی در جنوب لبنان را هدف قرار داد

حزب الله از کشته شدن دو نفر از اعضای خود در نتیجه حمله اسرائیل به جنوب لبنان خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل شامگاه یک‌شنبه 15 بهمن از حمله جنگنده‌های خود به مرکز فرماندهی عملیاتی حزب‌الله و یک مجتمع نظامی در شهر «یارون» جنوب لبنان خبر داد. ارتش اعلام کرد، نیروهای اسرائیلی همچنین یک پست دیدبانی در شهرک «مارون الراس» را مورد هدف حملات هوایی خود قرار دادند.

روزنامه اسرائیلی «هاآرتص» روز یکشنبه نوشت که آموس هوخشتاین، فرستاده آمریکا در سفر کنونی خود به اسرائیل با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر، بنی گانتز وزیر در شورای جنگ و همچنین اسحاق هرتزوگ رئیس جمهوری این کشور در تلاش برای دستیابی به توافقی میان اسرائیل و گروه حزب الله لبنان، دیدار خواهد کرد.

در پی آغاز جنگ اسرائیل از هفت اکتبر در نوار غزه، تقریبا روزانه در مرز لبنان میان ارتش اسرائیل از یک سو و حزب الله و گروه‌های مسلح فلسطینی در لبنان از سوی دیگر درگیری‌هایی صورت می‌گیرد.

حزب الله لبنان یک‌شنبه 15 بهمن، از کشته شدن دو تن از اعضای خود در نتیجه حملات اسرائیل به جنوب لبنان خبر داد.

افیخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل شنبه 14 بهمن گفت، ارتش به بیش از 3400 هدف از حزب الله لبنان از آغاز درگیری مرزی حمله کرده است.

همزمان حزب الله از حمله به پایگاه‌های ارتش اسرائیل خبر می‌دهد و اسرائیل با بمباران «زیرساخت‌های» حزب الله و اعضای آن در مناطق مرزی پاسخ می‌دهد.

در این درگیری‌ها تاکنون دست‌کم 218 نفر در لبنان که بیشتر آن‌ها جنگجویان حزب‌الله و 26 غیرنظامی بوده، کشته شدند، از سوی دیگر اسرائیل از کشته شدن 9 سرباز و 6 غیرنظامی در شمال این کشور در مرز با لبنان خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید