آمریکا و بریتانیا مجددا مواضع حوثی‌ها در الحدیده و صعده را هدف قرار دادند

آمریکا موشک‌های حوثی که برای هدف قرار دادن کشتی‌ها در دریای سرخ مجهز شده بود را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی مرکزی آمریکا، دوشنبه 16 بهمن اعلام کرد، نیروهایش حملاتی علیه اهداف نظامی حوثی‌ها که تهدیدی «قریب الوقوع» برای نیروی دریایی ایالات متحده و کشتی‌های تجاری در دریای سرخ به شمار می‌رفت انجام داده‌اند.

فرماندهی مرکزی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای این کشور سحرگاه دوشنبه یک موشک کروز زمینی و چهار موشک کروز ضد کشتی حوثی‌ها که برای شلیک به کشتی‌ها در دریای سرخ آماده بودند، را منهدم کردند.

در بیاینه آمده است: «نیروهای آمریکایی معتقدند که موشک‌های مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن تهدیدی قریب‌الوقوع برای نیروی دریایی آمریکا و کشتی‌های تجاری در منطقه به شمار می‌رود».

بیانیه تاکید کرد که این حملات از آزادی دریانوردی، امنیت آب‌های بین المللی، امنیت کشتی‌های نیروی دریایی ایالات متحده و کشتی‌های تجاری محافظت می‌کند.

منابع تلویزیون «العربیه» گزارش دادند که هواپیماهای آمریکایی-بریتانیایی مجموعه‌ای از مواضع حوثی ها در یمن را هدف قرار دادند.

از سوی دیگر رسانه‌های حوثی گفتند که بمباران آمریکایی- بریتانیایی مکان‌هایی را در منطقه الحوک در استان الحدیده و راس عیسی در منطقه الصلیف و استان صعده را در 4 حمله متوالی هدف قرار داد.

سایت «یمنی المشهد» به نقل از منابع محلی در استان ساحلی الحدیده مشرف به دریای سرخ گزارش داد که بامداد روز دوشنبه صدای انفجارهای مهیبی در نتیجه حملات جدید آمریکایی-بریتانیایی شنیده شد.

منابع محلی گفتند که در موج جدیدی از حملات آمریکایی-بریتانیایی، مواضع حوثی‌ها در استان الحدیده، غرب یمن و استان صعده در شمال این کشور هدف قرار گرفتند.

شبکه ماهواره ای «المسیره» وابسته به گروه حوثی بامداد روز دوشنبه گزارش داد که حملات جدید آمریکا و بریتانیا به مناطق تحت کنترل این گروه شبه نظامی در یمن، شامگاه دیروز یکشنبه در سه حمله جداگانه مناطق «رأس عیسی» و «الزیدیه» در استان الحدیده را هدف قرار دادند.

این تلویزیون همچنین از 4 حمله آمریکایی-بریتانیایی به شرق شهر صعده خبر داد اما جزئیاتی درباره خسارات جانی و مادی ذکر نکرد.

ایالات متحده و بریتانیا با پشتیبانی چندین کشور دیگر، شامگاه یکشنبه با جنگنده‌های خود به مواضع حوثی‌ها در یمن حمله کردند. بر اساس گزارش ستاد فرماندهی آمریکا، حداقل 30 هدف در 10 نقطه مورد هدف قرار گرفت.

از سوی دیگر شبه‌نظامیان حوثی به کشته‌شدن حدود 90 نفر از اعضای خود در ژانویه 2024 اعتراف کردند. به گفته آنها 82 درصد آنها در نبرد با نیروهای دولتی و 18 درصد در حملات آمریکا و بریتانیایی کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید