گروه‌های مسلح عراقی از حملات خود به پایگاه‌های آمریکایی در سوریه خبر دادند

یک مقام حکومت اقلیم کردستان عراق حمله پهپادی به پایگاه حریر در اربیل را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برای دومین بار طی چند ساعت، گروه‌های مسلح عراقی پس از این‌که جمعه شب ضربات سنگینی از جنگنده‌های ایالات متحده آمریکا در عراق و سوریه متحمل شدند، مدعی شدند که پایگاه‌های محل استقرار نیروهای آمریکایی را در «خراب الجیر» و میدان گازی «کونیکو» هدف قرار داده‌اند.

این گروه‌های مسلح موسوم به «مقاومت اسلامی عراق» شنبه 14 بهمن اعلام کردند که پایگاه آمریکایی «خراب الجیر» که در حومه رمیلان در شمال شهر الحسکه سوریه واقع است را با پهپاد هدف حمله قرار داده‌اند.

این گروه همچنین تاکید کردند که به حملات خود علیه نیروهای آمریکایی در منطقه ادامه خواهند داد.

از سویی خبرنگار «العربیه» شنبه گزارش داد که سامانه‌های پدافند هوایی آمریکا با تعداد پهپادهایی که برای هدف ضربه زدن به پایگاه «کونیکو» در دیرالزور پرتاب شده بود، مقابله کردند.

پیش‌تر شنبه این گروه‌های مسلح عراقی مورد حمایت ایران نیز اعلام کرده بودند که پایگاه حریر را در مرکز اقلیم کردستان عراق هدف قرار دادند، یک مقام رسمی در حکومت اقلیم کردستان در اربیل اما متعاقبا چنین ادعایی را تکذیب کرد.

شایان ذکر است که ایالات متحده آمریکا جمعه شب در اولین مرحله از پاسخ چندلایه و متعدد تلافی‌جویانه خود علیه گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران در عراق و سوریه، پایگاه‌ها و مقرهای این گروه‌های را در شهرهای المیادین، دیرالزور و القائم بمباران کرد.

بنا به اعلام وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» حمله پهپادی اخیر گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران به پایگاه «تی 22 » محل استقرار نیروهای آمریکایی در مرز اردن با سوریه به کشته شدن 3 سرباز آمریکایی و زخمی شدن 40 سرباز دیگر این کشور شد.

بی‌اعتبار ساختن بازدارندگی مورد نظر آمریکا

انجام حملات آمریکا در عراق و سوریه با توجه به تاخیرهای چند روزه و دادن هشدارهای مکرر قبلی، از سوی بسیاری از سیاستمداران در داخل و خارج از آمریکا ضعیف ارزیابی شده و مورد انتقاد قرار گرفته است.

به باور ناظران اصرار گروه‌های شبه‌نظامی بر تشدید تنش و ادامه حملات خود علیه نیروهای ایالات متحده در منطقه پس از حملات جمعه شب با انگیزه بی‌اعتبار ساختن بازدارندگی مورد نظر آمریکا انجام می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید