واشینگتن: در صورت عدم انهدام کامل اهداف در سوریه و عراق بمباران‌ تکرار می‌شود

بغداد کاردار آمریکا را احضار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام آمریکایی یکشنبه 15 بهمن به «ان‌بی‌سی نیوز» گفت که واشینگتن ممکن است حملات جدیدی را علیه اهداف بمباران‌شده در جمعه گذشته در عراق و سوریه، انجام دهد.

این مقام مسئول که نامش فاش نشد، افزود: «اگر مشخص شود برخی از اهداف در سوریه و عراق به طور کامل منهدم نشدند، ممکن است دستور بمباران مجدد آنها صادر شود».
این مقام مسئول در خصوص تأثیر این حملات بر مذاکرات واشینگتن و بغداد برسر خروج نیروهای آمریکایی از عراق گفت که هنوز برای صحبت در این خصوص، «زود است».

این در حالی است که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد، واشینگتن «به دنبال درگیری در خاورمیانه یا هیچ نقطه دیگری در جهان نیست».

احضار کاردار سفارت آمریکا

از سویی وزارت خارجه عراق، شنبه با اعلام تسلیم یادداشت اعتراض عراق به بمباران آمریکا به کاردار سفارت این کشور در بغداد، بار دیگر مخالفت عراق با تبدیل آن به مکانی برای تسویه حساب‌ها را مورد تاکید قرار داد.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است: «وزارت امور خارجه، دیوید برکر، کاردار موقت سفارت ایالات متحده در بغداد را احضار کرد».».

به گزارش خبرگزاری عراق «واع»، در ادامه این بیانیه آمده است: «یادداشت اعتراض رسمی را به کاردار موقت دادیم که شامل مخالفت و محکوم‌کردن تجاوزات آمریکا به نیروهای امنیتی عراق و همچنین اماکن غیرنظامی در دو منطقه عکاشات و القائم بود که گزارش‌ها از کشته و زخمی‌شدن تعدادی شامل غیرنظامیان و خسارات مادی خبر دادند».
در بخش دیگری از همین بیانیه تاکید شد که «دولت، تمامی تلاش خود را براساس مسئولیت اخلاقی، ملی و قانون اساسی برای حفاظت از سرزمین، شهرها و جان غیرنظامیان و نیروهای امنیتی، به‌کار خواهد بست».

شبه‌نظامیان مسلح عراق از 17 اکتبر، بیش از 165 حمله موشکی و پهپادی را علیه پایگاه‌های نظامی مکان استقرار نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه، انجام داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید