دیلی‌میل: به ارتش بریتانیا نسبت به دخالت در جنگ‌های بزرگ هشدار داده شد

بر اساس این گزارش، ارتش بریتانیا به دلیل «نقص قابل توجه در نیرو» که شامل کمبود خودرو، تانک و حتی مهمات می‌شود، «ضعیف ترین» در بریتانیا محسوب می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه بریتانیایی «دیلی میل»، یکشنبه 15 بهمن نوشت که یک گزارش رسمی بریتانیایی به ارتش این کشور از درگیر شدن در جنگ‌های بزرگ هشدار داده است.

بر اساس گزارش این روزنامه، کمیته منتخب دفاع تحت عنوان «حجاب رازداری»، که برای بررسی کمبود شدید نیرو و تجهیزات تشکیل شد، طی گزارشی گفته است که ارتش بریتانیا به دلیل «کاستی‌های قابل توجه در توانایی»، مانند کمبود خودرو، تانک و حتی مهمات، به عنوان «ضعیف ترین» ارتش به شمار می‌رود.

در همین حال نمایندگان نظامی و وزرای بریتانیا در اقئامی نادر خواستار افزایش شفافیت در مورد این کاستی‌ها برای تسریع در اصلاح آنها شدند.

این گزارش به مسائل مربوط به آمادگی جنگی، از جمله سرمایه‌گذاری مستمر برای مشارکت در جنگی بزرگ و در سطح بالا به‌رغم هزینه هنگفت که برای دفاع ملی صرف می‌شود، تأکید کرد.

این هشدار چند روز پس از آن منتشر شد که فرمانده ارتش بریتانیا گفته بود، با توجه به کمبود نیروهای نظامی بریتانیایی در صورت وقوع جنگ ممکن است از مردم برای مشارکت در نبرد دعوت شود.

این کمیته در پایان این گزارش با بیان اینکه ارتش در مقابله با بحران‌ها و جنگ‌های بزرگ با چالش‌های بزرگی مواجه است، کمبود توانمندی‌ها و آموزش‌های لازم را در نتیجه فشارهای مستمر و نوسانات اشتغال عنوان کرد.

رونمایی کمیته منتخب دفاع از این گزارش، همزمان با حمله آمریکا و بریتانیا به 36 هدف نظامی حوثی‌ها در یمن صورت می‌گیرد.

حمله به حوثی‌ها دو روز پس از عملیات آمریکا علیه شبه‌نظامیان وابسته به ایران در سوریه و عراق انجام می‌گیرد.

نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا اعلام کرد که در موج سوم حملات متناسب و هدفمند به اهداف نظامی حوثی‌ها در یمن شرکت کرده و هدف از این حملات تشدید تنش نیست.

گرانت شاپس، وزیر دفاع بریتانیا گفت: «این حملات به معنای تشدید تنش نیست».

او افزود: «ما قبلاً موفق شده‌ایم سکوهای پرتاب و مکان‌های ذخیره‌سازی حوثی‌ها را هدف قرار دهیم و من مطمئن هستم که حملات اخیر ما توانایی‌های حوثی‌ها را بیشتر تضعیف کرده است».

این حملات آخرین نشانه از گسترش درگیری در خاورمیانه از زمان آغاز جنگ بین اسرائیل و حماس در 7 اکتبر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید