افزایش شمار کشته‌شدگان فلسطینی در غزه به 27365 نفر

ظرف 24 ساعت کذشته 127 نفر کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت بهداشت غزه، یکشنبه 15 بهمن اعلام کرد که خسارات جانی ناشی از بمباران‌های هوایی و عملیات زمینی اسرائیل در نوار غزه تا این‌لحظه به 27365 کشته، رسیده است.

آمار جدید، 127کشته در 24 ساعت گذشته را شامل می‌شود و حدود 66630 نفر از زمان آغاز جنگ غزه، زخمی شده‌اند.

«خبرگزاری فرانسه» به‌نقل از بیانیه این وزارتخانه آورد که «تعدادی از قربانیان زیر آوار مانده و در جاده‌ها هستند و تیم‌های آمبولانس و دفاع غیرنظامی قادر به دسترسی به آنها نیستند».

پیشتر منیر البرش، مدیرکل بهداشت غزه در پلتفرم «ایکس» گفته بود که ده‌ها جسد مثله‌شده و متعفن پس از خروج نیروهای اسرائیلی از شمال نوار غزه به بیمارستان کمال عدوان منتقل شد.

وزارت بهداشت غزه شنبه اعلام کرد که شمار قربانیان بمباران نوار غزه توسط اسرائیل از 7 اکتبر به 27238 کشته و 66452 زخمی رسیده است.

3 زخمی در اردوگاه بلاطه

این در حالی است که هلال احمر فلسطین امروز اعلام کرد، در جریان عملیات ارتش اسرائیل در اردوگاه آوارگان بلاطه در استان نابلس در شمال کرانه باختری، 3 فلسطینی شامل یک کودک زخمی شدند.

هلال احمر در بیانیه ای افزود: «سگی که همراه سربازان اسرائیلی بود، به کودک 4 ساله زخمی حمله کرد و دو نفر دیگر نیز به ضرب گلوله مجروح شدند».

طبق گفته شاهدان عینی به خبرگزاری «العالم‌العربی»، ارتش اسرائیل عصام حسام الصلاج، فلسطینی تحت تعقیب را دستگیر کرد.

شاهدان گزارش دادند که یک نیروی ویژه صبح یکشنبه ساعاتی پس عملیات شب گذشته در اردوگاه بلاطه، خانه محل حضور الصلاج در این اردوگاه را محاصره و او را دستگیر کردند.

از سوی دیگر ارتش اسرائیل یکشنبه از کشته‌شدن یکی از سربازانش در نبردهای غزه خبر داد.

به گزارش «جورزالم پست»، این سرباز روز گذشته در نبردهای جنوب غزه کشته شد.

بر اساس آمار روزنامه«تایمز اسرائیل»، با کشته‌شدن این سرباز، شمار نظامیان کشته‌شده از زمان آغاز عملیات زمینی در نوار غزه به 225 نفر رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید