الحشد الشعبی: در حملات آمریکا 16 کشته و 36 مجروح داشتیم؛ جستجوی مفقودین ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف شبه‌نظامیان «الحشد الشعبی» عراق شنبه 14 بهمن اعلام کرد در نتیجه حملات شب گذشته آمریکا به پایگاه‌هایش 16 کشته و 36 مجروح داشته و عملیات جستجو برای یافتن مفقودین از اعضای این گروه‌ها همچنان ادامه دارد.


هم‌زمان، محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر عراق، حملات تلافی جویانه آمریکا علیه این شبه‌نظامیان را «نقض حاکمیت عراق» توصیف کرد و نسبت به «پیامدهای ناگوار» آن برای امنیت و ثبات عراق ابراز نگرانی کرد.

ریاست جمهوری عراق نیز حمله آمریکا به شهر القائم را «نقض آشکار حاکمیت عراق» خواند و گفت که این حملات امنیت و ثبات منطقه و مذاکرات بغداد با واشینگتن برای خروج «نیروهای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش» از عراق را تهدید می‌کند.
ایالات متحده شامگاه جمعه 13 بهمن، 85 هدف وابسته به سپاه پاسداران و گروه‌های مسلح مورد حمایت ایران در خاک عراق و سوریه را در پاسخ به حمله به پایگاه «برج 22» که سه آمریکایی در آن کشته شدند، بمباران کرد.
طبق اعلان مقامات آمریکا، این حملات با استفاده از بمب‌افکن «بی 1» اولین واکنش دولت بایدن به حملات گروه‌های مسلح مورد حمایت ایران نخواهد بود و انتظار می‌رود حملات بیشتری در روزهای آینده علیه این شبه‌نظامیان صورت بگیرد.
در حالی که حملات آمریکا هیچ پایگاهی در داخل ایران را هدف قرار نداد، اما نشان دهنده تشدید درگیری در خاورمیانه در نتیجه جنگ اسرائیل و حماس است که در غزه ادامه دارد.
ارتش آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، حملات شب گذشته به مراکز فرماندهی و کنترل، تاسیسات ذخیره موشک، پهپادها و همچنین تاسیسات لجستیکی و زنجیره تامین مهمات وابسته به شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در سوریه و عراق را هدف قرار داد.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید