پادشاه اردن: تشدید تنش‌ها در کرانه باختری به منفجر شدن اوضاع در منطقه منجر خواهد شد

عبدالله دوم بر ضرورت ایجاد افق سیاسی برای مساله فلسطین و تحقق صلحی عادلانه و فراگیر بر اساس راه‌حل دو کشوری تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن پنج‌شنبه 12 بهمن هشدار داد که ادامه تشدید تنش‌های اسرائیل در کرانه باختری ممکن است به از کنترل خارج شدن وضعیت و منفجر شدن اوضاع در منطقه منجر شود.

عبدالله دوم در گفت‌وگوی تلفنی با جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا تاکید کرد که منطقه «تا زمانی که مناقشه فلسطینی اسرائیلی حل نشود از ثبات برخوردار نخواهد شد».

او همچنین بر ضرورت ایجاد افق سیاسی برای مساله فلسطین و تحقق صلح عادلانه و فراگیری بر اساس راه‌حل دو کشوری تاکید کرد.

ملک عبدالله همچنین بر لزوم توقف فوری جنگ در غزه و محافظت از غیرنظامیان در این باریکه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی اردن «پترا» پادشاه این کشور ضمن اشاره به اهمیت گسترش تلاش‌ها برای تضمین کمک‌رسانی بشردوستانه و امدادرسانی دائمی و به‌اندازه کافی برای مردم غزه، نقش آژانس امدادرسان بین‌المللی «آنروا» در ارائه کمک‌ها به ساکنان نوار غزه را با اهمیت توصیف کرد که مستلزم ادامه ارائه کمک‌ها به این سازمان جهت ارائه خدمات و کمک‌رسانی به آوارگان فلسطینی است.

شایان ذکر است که تعدادی از کشورها و از جمله آنها آمریکا، کانادا، استرالیا، بریتانیا، آلمان، ایتالیا اخیرا کمک‌های مالی خود به آژانس امدادرسان آنروا را تعلیق کردند.

تعلیق کمک‌های مالی به آژانس آنروا پس از آن صورت می‌گیرد که تعدادی از کارکنان این نهاد وابسته به سازمان ملل از سوی اسرائیل به نقش داشتن در حمله هفتم اکتبر حماس متهم شدند.

فیلیپ لارازینی، کمیسر کل آژانس آنروا پنج‌شنبه هشدار داد که این نهاد امدادرسان وابسته به سازمان ملل متحد در سایه قطع کمک‌های مالی بین‌المللی، احتمالا تا اواخر ماه فوریه جاری فعالیت‌های خود را در نوار غزه و کل منطقه متوقف خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید