آمریکا و بریتانیا طی 7 حمله جدید پایگاه‌های حوثی‌ها را در استان حجه یمن هدف گرفتند

رهبر حوثی‌ها: دعوت از چین برای ایفای نقش جهت متوقف ساختن حملات در آبراه بین‌المللی دریای سرخ، نشانه شکست ماموریت نظامی آمریکا و بریتانیا است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پس از سخنرانی شدیداللحن عبدالملک حوثی، رهبر گروه شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ایران در یمن که طی آن انتقاداتی را متوجه آمریکا و بریتانیا کرد، این گروه از وقوع 4 حمله هوایی به استان حجه خبر دادند.

رسانه‌های وابسته به گروه حوثی جمعه 13 بهمن تایید کردند که طی موج جدیدی از حملات مشترک آمریکا و بریتانیا پایگاه‌های نظامی حوثی‌ها در شهرستان عبس در استان حجه در شمال غرب یمن، در 7 نوبت بمباران شد.

بنا به گزارش این رسانه‌های حملات هوایی جدید آمریکا و بریتانیا منطقه الجر در شهرستان عبس را هدف گرفته است.

رهبر حوثی‌ها پنج‌شنبه ضمن تاکید بر ادامه حملات این گروه شبه‌نظامی علیه کشتیرانی بین‌المللی، هر کدام از لندن و واشینگتن را به شکست در ماموریت‌های‌شان در دریای سرخ متهم کرد.

عبدالملک حوثی دعوت از چین برای اعمال فشار جهت متوقف ساختن حملات حوثی‌ها را نشانه شکست ماموریت نظامی آمریکا و بریتانیا در آبراه بین‌المللی دریای سرخ عنوان کرد.

رهبر حوثی‌ها همچنین مجددا عزم و اصرار پیروان خود را برای ادامه حملات و هدف گرفتن هر کشتی عازم اسرائیل و علاوه بر آن کشتی‌های بریتانیایی و آمریکایی که به پایگاه‌های این گروه در یمن حمله می‌کنند را مورد تاکید قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید