مصر نسبت به عواقب وخیم گسترش جنگ در منطقه هشدار داد

وزیر خارجه مصر بر لزوم آغاز یک روند جدی صلح با چارچوب زمانی مشخص برای ایجاد کشور مستقل فلسطینی و بر اساس راه حل تشکیل دو کشور به منظور دستیابی به همزیستی صلح‌آمیز و حفظ ثبات در منطقه تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سامح شکری، وزیر خارجه مصر، پنج‌شنبه 12 بهمن، با افزایش تنش‌ها در منطقه در پس زمینه ادامه جنگ در نوار غزه، نسبت به عواقب وخیم گسترش دامنه درگیری‌ها در منطقه هشدار داد.

شکری، همچنین نگرانی عمیق مصر را در نتیجه عملیات نظامی انجام شده در ورودی جنوبی دریای سرخ و تأثیر آن بر ترافیک کشتیرانی بین‌المللی ابراز کرد.

احمد ابوزید، سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر اعلام کرد که این اظهارات سامح شکری در تماس تلفنی میان او و دیوید لامی، نماینده مجلس عوام بریتانیا، وزیر خارجه دولت در سایه حزب کارگر مخالف دولت بریتانیا، بیان شد.

ابوزید تصریح کرد: وزیر خارجه مصر بر ضرورت حرکت طرف‌های بین‌المللی به سمت حصول اطمینان از اجرای کامل آنچه در قطعنامه 2720 شورای امنیت درج شده است، به ویژه با توجه به فعال‌سازی سریع مکانیسم سازمان ملل برای هماهنگی و تسریع در اجرای قطعنامه کمک به نوار غزه تاکید کرد.

وزیر خارجه مصر همچنین بر لزوم آغاز یک روند جدی صلح با یک چارچوب زمانی مشخص برای ایجاد کشور مستقل فلسطینی بر اساس راه حل تشکیل دو کشور به منظور دستیابی به همزیستی صلح‌آمیز و ثبات در منطقه تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید