گروه‌های مسلح عراقی مدعی حمله به بندر حیفا در اسرائیل شدند

شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران از زمان آغاز جنگ غزه در 7 اکتبر، بارها کشتی‌ها و بنادر اسرائیل را در دریای سرخ و مدیترانه و همچنین چندین پایگاه آمریکایی در عراق و سوریه را هدف قرار داده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبه‌نظامیان عراقی موسوم به «مقاومت اسلامی»، پنج‌شنبه 12 بهمن مدعی حمله جدید پهپادی به بندر حیفا در اسرائیل شدند.

این گروه شبه‌نظامی در بیانیه‌ای کوتاه با اعلام هدف قرار دادن بندر حیفا با پهپادهای خود گفت حمله به بندر اسرائیلی در همبستگی با مردم غزه و در پاسخ به قتل عام فلسطینی‌ها توسط اسرائیل انجام شده است.

هفته گذشته «مقاومت اسلامی» عراق که از شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران تشکیل شده است، آغاز مرحله دوم حملات خود را اعلام کردند.

ابوآلاء الولایی، دبیر کل گردان‌های سید الشهدا، در توییتی در حساب کاربری خود در شبکه «ایکس» تاکید کرد که «مقاومت اسلامی» در عراق حملات خود را در دریای مدیترانه تشدید می‌کند تا بنادر اسرائیل را به طور کامل فلج کند.

او همچنین مدعی شد که این مرحله شامل محاصره ناوبری دریایی اسرائیل و از کار انداختن بنادر این کشور خواهد بود.

شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران از زمان آغاز جنگ غزه در 7 اکتبر، چند بار بنادر اسرائیل را در دریای سرخ و مدیترانه و همچنین چندین پایگاه آمریکایی در عراق و سوریه را هدف قرار داده بودند.

پایگاه‌های نظامی مستقر نیروهای آمریکایی، چه در عراق و چه در سوریه، از 17 اکتبر گذشته تاکنون حدود 160 مورد حمله گروه‌های شبه‌نظامی عراقی قرار گرفته‌اند.

اگرچه واشینگتن این حملات در دو کشور را به طور رسمی به جنگ غزه مرتبط نکرده بود، اما این گروه‌های مسلح بیش از یک بار تأکید کرده‌اند که حملات در واکنش به محاصره و جنگ اسرائیل علیه غزه و موضع آمریکا در حمایت قاطع از تل‌آویو انجام می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید