رویترز: سپاه فرماندهان ارشد خود را از سوریه خارج کرده است

رویترز: سپاه نگرانی خود در مورد درز اطلاعات حساس از داخل سوریه را با تعدادی از مقامات رسمی در دمشق در میان گذاشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «رویترز» به نقل از منابع خود نوشت که در پی حملات اسرائیل، سپاه پاسداران ایران فرماندهان ارشد و ده‌ها مامور میانی خود را از سوریه خارج کرده است.

«رویترز» به نقل از منابع توضیح داد، این اقدام تا حدی از ورود ایران به درگیری‌های مستقیم جلوگیری می‌کند که از آغاز جنگ غزه شروع شده است.

منابع تاکید دارند، ایران قصد خروج کامل نیروهای خود از سوریه را ندارد، اما این اقدام در چهارچوب بازاندیشی و تحقیق درباره افق درگیری و چگونگی گسترش جنگی که از هفت اکتبر در پی حمله غافلگیرانه حماس بر شهرک‌ها و پایگاه‌های اسرائیلی در نزدیکی نوار غزه آغاز شده، صورت می‌گیرد.

وکالت به حزب الله

«رویترز» همچنین نوشت، ایران در سوریه باقی خواهد ماند، اما از راه دور و با حمایت حزب الله مدیریت خواهد کرد.

در مورد نیروهای نظامی و مستشاری ایرانی که هنوز در سوریه هستند، یک مقام منطقه‌ای نزدیک به ایران فاش کرد، این نیروها محل کار خود را ترک کرده تا در چشم مردم کمتر دیده شوند و تحرکات خود را به حدقل رسانده‌اند.

رویترز به نقل از سه منبع آگاه دیگر نوشت، سپاه نگرانی خود در مورد درز اطلاعات حساس از داخل سوریه با تعدادی از مقامات رسمی در دمشق را در میان گذاشته است.

این اقدامات سپاه، پس از حمله اسرائیل در 20 ژانویه که منجر به کشته شدن 5 نیروی نظامی و مستشاری ایران شد. صورت گرفته است.

همچنین بیش از یک ماه پس از کشته شدن رضی موسوی در دمشق این امر رخ داد.

اسرائیل در سال‌های گذشته، صدها حمله هوایی به انبار مهمات و ذخایر ایران و حزب الله در سوریه و پایگاه‌های نظامی ارتش سوریه انجام داده است.

با اینکه تل‌آویو مسئولیت بیشتر این حملات را به عهده نگرفته، اما بارها تاکید کرده با تثبیت حضور نظامی ایران در سوریه به شدت مقابله خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید