انهدام یک موشک حوثی و 3 پهپاد ساخت ایران توسط ناوشکن آمریکایی در خلیج عدن

سنتکام اعلام کرد، در پی این حمله هیچ خسارت و آسیبی گزارش نشده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی مرکزی آمریکا از انهدام یک موشک بالستیک و سه پهپاد ساخت ایران که حوثی‌ها از مناطق تحت کنترل خود در یمن به سمت خلیج عدن شلیک کرده بودند، خبر داد.

سنتکام، پنج‌شنبه 12 بهمن در حساب رسانه اجتماعی «ایکس» خود اعلام کرد، ناوشکن «کارنی» شامگاه چهارشنبه 11 بهمن، یک موشک و سه پهپاد را سرنگون کرده است.

سنتکام اعلام کرد، موشک در ساعت 20:30 و پهپادها در ساعت 21:10 به وقت محلی با فاصله زمانی کمتر از یک ساعت شلیک شدند.

این ستاد اعلام کرد، در پی این حمله هیچ خسارت و آسیبی گزارش نشده است.

این حمله پس از آن صورت گرفت که یک مقام آمریکایی شامگاه چهارشنبه گفت، ایالات متحده حدود 10 پهپاد آماده شلیک در یمن را مورد هدف قرار داده است.

همچنین این حمله پس از آن صورت گرفت که شبه‌نظامیان حوثی اعلام کردند، یک کشتی تجاری آمریکایی در خلیج عدن را پس از حمله موشکی به ناوشکن آمریکایی «گرولی» هدف قرار داده‌اند.

یک ماه پس از آغاز جنگ اسرائیل در غزه از 19 نوامبر 2023، شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، که کنترل پرتراکم ترین مناطق یمن را در اختیار دارد، ده‌ها حمله موشکی و پهپادی علیه کشتی‌های باری در این آبراه حیاتی و مهم جهانی در حمایت از فلسطین انجام داده‌اند.

این امر باعث اختلال در حمل و نقل بین المللی و منجر به کاهش سرعت تجارت آسیا و اروپا شد و نگرانی قدرت‌های بزرگ از گسترش دامنه جنگ غزه که از هفت اکتبر آغاز شده و ادامه دارد را افزایش داد.

این باعث شد آمریکا و بریتانیا چند حمله سنگین علیه اهداف شبه‌نظامیان حوثی در یمن انجام دهند و ایالات متحده این گروه را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید