گزارش «مجمع بین‌المللی خلیج» از احتمال حمله حوثی‌ها به کابل‌های حیاتی دریایی

محتوای بیانیه‌های تلگرامی حزب‌الله لبنان و شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در عراق نیز در نشان می‌دهد که آنها، قطع کابل‌های زیردریایی را به عنوان یک گزینه، مد نظر خواهند داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک گزارش حساس منتشرشده توسط وب‌گاه «مجمع بین‌المللی خلیج» در سه‌شنبه 10 بهمن هشدار داد که کابل‌های مهم زیردریایی ممکن است هدف جدیدی برای حملات آتی حوثی‌ها در دریای سرخ باشد.

این گزارش با این بیان که این تهدید می‌تواند ارتباطات جهانی و اقتصاد را مختل کند، افزود: «شبکه‌ای از کابل‌های ارتباطی حیاتی زیر آب می‌تواند یک هدف آسان ایده‌آل برای حمله بعدی حوثی‌ها باشد و این احتمال باید برای همه کشورهای دور و نزدیک که به این زیرساخت‌های حیاتی، متکی هستند، نگران‌کننده باشد».

پیشتر، کانال تلگرامی مرتبط با حوثی‌ها، گزارشی به‌ضمیمه عکس را منتشر کرد که نقشه شبکه‌های ارتباطی کابلی مدیترانه و دریای سرخ، دریای عرب و خلیج را نشان می‌داد.

در این گزارش آمده است که نقشه‌هایی از کابل‌های بین‌المللی وجود دارد که تمام مناطق جهان را از طریق دریا به هم متصل می‌کند. به نظر می‌رسد که یمن در موقعیتی استراتژیک قرار دارد، زیرا خطوط اینترنتی که تمام قاره‌ها - نه فقط کشورها - را به هم متصل می‌کنند، از نزدیکی آن عبور می‌کنند.

به گزارش مجمع بین‌المللی خلیج، محتوای بیانیه‌های تلگرامی حزب‌الله لبنان و شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در عراق نیز نشان می‌دهد که آنها، قطع کابل‌های زیردریایی را به عنوان یک گزینه، مد نظر خواهند داشت که می‌تواند به تحولی جدید در درگیری‌های منطقه‌ای بیانجامد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید