سه قایق که یکی از آنها مسلح بوده به کشتی تجاری در آب‌های مقابل سواحل یمن نزدیک شدند

تیم امنیتی همراه این کشتی تجاری برای ایجاد بازدارندگی مقابل سه قایق‌ گلوله‌های هشدار شلیک کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مرکز عملیات تجارت دریایی بریتانیا شامگاه دوشنبه نهم بهمن گزارش داد که 3 قایق به یک کشتی تجاری در فاصله 44 مایل دریایی غرب المخا در آب‌های مقابل سواحل یمن نزدیک شدند.

به گفته مرکز عملیات تجارت دریایی بریتانیا یکی از این سه قایق مسلح بوده است.

این مرکز ضمن اشاره به ایمن بودن خدمه کشتی، در گزارش خود اعلام کرد که کشتی تجاری هدف حمله قرار گرفته در سواحل یمن، اقداماتی را در راستای دفاع از خود اتخاذ کرده است.

بنا به این گزارش تیم امنیتی همراه این کشتی تجاری گلوله‌های هشدار برای بازدارندگی در مقابل این قایق‌ها شلیک کرده است و پس از آن کشتی به طور ایمن به سوی نزدیک‌ترین بندر حرکت کرده است.

حوثی‌ها در یمن پیش‌تر دوشنبه اعلام کردند که یک موشک را به سوی یک ناو جنگی آمریکایی در خلیج عدن شلیک کرده‌اند.

یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این گروه مورد حمایت ایران در یمن یکشنبه یک موشک را به سوی کشتی «لویس بی» متعلق به نیروی دریایی آمریکا و حین عبور آن از خلیج عدن، پرتاب کرده‌اند‌.

به گفته سخنگوی نظامی حوثی‌ها این کشتی آمریکایی از نیروهای دریایی آمریکا مستقر در دریای سرخ و خلیج عدن که حملاتی علیه یمن انجام داده‌اند، پشتیبانی تسلیحاتی می‌کند.

یحیی سریع در ادامه گفت که این حمله موشکی حوثی‌ها در راستای دفاع از یمن و تاکید بر حمایت از مردم فلسطین انجام شده است.

سخنگوی حوثی‌ها تاکید کرد که حملات این گروه در یمن برای جلوگیری از کشتیرانی اسرائیل یا حرکت کشتی‌ها به مقصد و یا از مبدا آن در آب‌های دریاهای سرخ و عرب ادامه خواهد یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید