دیدار پادشاه و ولی‌عهد سعودی با امیر کویت در ریاض

سفیر کویت در ریاض: سعودی و کویت با چشم‌اندازی مشترک برای تحقق ترقی و شکوفایی برای ملت‌های خود، همسو با یکدیگر در محافل بین‌المللی و در همه سطوحی که هدف حمایت از صلح و ثبات در منطقه و جهان را‌ دنبال می‌کند، گام برمی‌دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه و شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی سه‌شنبه دهم بهمن در ریاض با شیخ مشعل الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت دیدار و گفت‌وگو کردند.

امیر جدید کویت سه‌شنبه در اولین سفر رسمی خارجی خود پس از انتصاب وی به عنوان امیر کشور کویت، وارد پایتخت پادشاهی عربی سعودی شده و از سوی محمد بن سلمان در فرودگاه و همچنین در درباره پادشاهی سعودی طی مراسمی رسمی مورد استقبال قرار گرفت.

آغاز اولین تور خارجی امیر کویت پس از روی کار آمدن وی، با سفر رسمی به پادشاهی عربی سعودی نشان از تاکید رهبری کویت بر تقویت روابط با ریاض و رایزنی بین دو کشور درباره آخرین تحولات در منطقه و مسائل دارای اهتمام مشترک است.

در همین راستا شیخ ناصر صباح الاحمد الصباح، سفیر کویت در سعودی با تاکید بر عمق و متانت روابط برادری میان دو کشور کویت و پادشاهی عربی سعودی و رهبری آنها و جایگاه‌ ویژه‌ای که سعودی نزد کشور کویت و مردم آن برخوردار است، طی اظهاراتی به خبرگزاری رسمی کویت «کونا» گفت که سفر جاری امیر کویت به سعودی که اولین سفر رسمی پس از روی کار آمدن وی است در مضمون خود نشان از روابط برادری ریشه‌دار و مستحکم تاریخی فی‌مابین دو کشور دارد.

وی گفت که کشور کویت و پادشاهی عربی سعودی در دو سطح رسمی و مردمی از روابط برادری برخوردارند که مفاهیم آن از روابط بین‌المللی به مفهوم برادری و روابط نزدیک و سرنوشت مشترک فراتر می‌رود.

سفیر کویت در ریاض گفت که دو کشور با چشم‌اندازی مشترک برای تحقق ترقی و شکوفایی برای ملت‌های خود، همسو با یکدیگر در محافل بین‌المللی و در همه سطوحی که هدف حمایت از صلح و ثبات در منطقه و جهان را‌ دنبال می‌کند، گام برمی‌دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید